Verta žinoti

KONDENSACINĖ TECHNOLOGIJA. Kondensaciniai katilai dėl specialios šilumokaičio konstrukcijos yra efektyvesni – jų naudingumo koeficientas siekia iki 110%.

Kondensaciniai katilai panaudoja ne tik šilumą, susidariusią dujų degimo metu, bet ir papildomą energiją, išgaunamą katile kondensuojant vandens garus, esančius išmetamosiose dujose. O tai reiškia, kad pasirinkę aukštos klasės kondensacinį katilą saugosite ir aplinką, ir savo piniginę.

PROFILAKTIKA. Tam, kad dujinis katilas veiktų patikimai ir ekonomiškai, kartą per metus – prieš prasidedant šildymo sezonui reikia atlikti katilo profilaktiką. Jos metu patikrinama, ar katilas yra tvarkingas, švarūs šilumokaičiai, dujų kamera, neišdegę degikliai.

Katilas išvalomas, jeigu reikia, pakeičiamos susidėvėjusios detalės. Tokiu būdu užtikrinama, jog katilas nenustos veikti šalčiams paspaudus. Profilaktiką gali atlikti tik sertifikuoti specialistai.

KARŠTO VANDENS PARUOŠIMO būdas priklauso nuo dujinių katilų tipo. Kombinuoti kondensaciniai dujų katilai, kuriuose integruotas momentinio karšto vandens paruošimo šilumokaitis, gali būti naudojami ir šildymui, ir karšto vandens paruošimui.

Naudojant momentinį greitaeigį karšto vandens ruošimo šilumokaitį užtikrinamas komfortas nedideliuose būstuose, kur karštas vanduo reikalingas ne daugiau nei dviejose vietose: virtuvėje ir vonioje/duše.

Jeigu būste yra daugiau vonių, dušų, rekomenduojame naudoti dujų katilą su tūriniu vandens šildytuvu.

EFEKTYVUMO KOEFICIENTAS, nurodomas, pavyzdžiui, kaip 98%/109%. Efektyvumo koeficientas priklauso nuo to, kokiu režimu veikia katilas. Katilui veikiant aukšta temperatūra (ruošiant karštą vandenį, esant labai žemai lauko oro temperatūrai ir šildant aukštai temperatūrai suprojektuotus radiatorius), katile nevyksta kondensacija, todėl tokiu režimu efektyvumo koeficientas pasiekia iki 98-99%.

Katilui veikiant šildymo režimu esant žemai tiekiamo ir grįžtamo vandens temperatūroms, vyksta kondensacijos procesas, kuris leidžia padidinti efektyvumą iki 11 proc.

MODULIACIJA YRA KATILO GALIOS DIAPAZONAS – santykis tarp mažiausios ir maksimalios nominalios galios. Katilas automatiškai parenka tokį galingumą, koks reikalingas tam tikru momentu.

Tai didina ekonomiškumą, tausoja katilo komponentus. Kuo didesnis moduliacijos diapazonas, tuo katilas veikia ekonomiškiau.

Atsisiųskite mūsų dujinių katilų lankstuką