Naujienos

„Statoil“, LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ pasiūlys lanksčius didmeninio SGD tiekimo sprendimus mažos apimties SGD rinkai

Gamtinių dujų prekybos bendrovės LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausančios „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, ir Norvegijos „Statoil“ pasirašė sutartį, pagal kurią įmonės bendradarbiaus Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale siūlydamos patikimo ir lankstaus didmeninio SGD tiekimo paslaugas, tuo prisidėdamos prie mažos apimties SGD rinkos Baltijos regione plėtros.

„Džiaugiamės sustiprinę savo strateginę partnerystę su „Statoil“. Šiandienos sutartis - svarbus žingsnis „Lietuvos energijai“, Klaipėdos SGD terminalui ir mūsų šaliai. Įžengiame į besivystančią Baltijos jūros regiono mažas apimties SGD rinką, o bendradarbiavimo sutartis ne tik suteikia galimybių vystyti sėkmingą verslą, bet ir sukuria potencialą Klaipėdos SGD terminalui tapti regioniniu mažos apimties SGD tiekimo centru. Svarbu ir tai, kad nauja veikla padidintų terminalo apkrovimą ir sumažintų Lietuvos vartotojams tenkančius jo išlaikymo kaštus“, – teigė „Lietuvos energijos“ grupės valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

„Statoil“, LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ tiki, kad šis sektorius augs jau artimiausioje ateityje, kadangi SGD yra geriausia technologija, padedanti jūreivystės kompanijoms atitikti sugriežtintus sieros junginių išmetimo reikalavimus, o rinkoje vis labiau daugėja konkurencingų tiekimo sprendimų.

Atsižvelgdamos į naujausias tendencijas Baltijos jūros regiono mažos apimties SGD tiekimo rinkoje, bendrovės pastebėjo didmeninio tiekimo centro poreikį, kuris padėtų sparčiau plėtotis mažos apimties SGD sektoriui. Klaipėdos SGD terminalas yra strategiškai patogioje vietoje aprūpinti laivus SGD kuru. Jis yra regiono centre – iš centrinės Baltijos jūros dalies jį galima pasiekti per vieną dieną, o nuo tolimiausių jūros pakraščių Klaipėda yra nutolusi iki trijų dienų atstumu.

„Statoil“ ir LITGAS jau turi kelerius metus veikiančią grandinę SGD tiekimui į Klaipėdos terminalą ir tai yra unikali galimybė regione. LITGAS aktyviai veikia SGD terminale, valdydamas srautus ir tiekdamas dujas savo klientams, taip pat turi patirties bendradarbiaujant su gamtinių dujų tinklo operatoriumi bei „Lietuvos dujų tiekimu“. Išnaudodami šiuos privalumus, mes galime terminale pasiūlyti SGD tiekimo paslaugas, reikalingas užtikrinti patikimą ir lankstų SGD tiekimą mažos apimties sektoriaus bendrovėms“, – teigė LITGAS l.e.p. generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius.

„Esame pirmaujantis gamtinių dujų tiekėjas Lietuvoje, tiekiame dujas daugiau nei 560 tūkst. klientų – gyventojų ir įmonių. Todėl, pasinaudodami savo turima vartojimo baze, galime padėti subalansuoti SGD pasiūlą ir paklausą. Tai leidžia mums pasiūlyti lankstumo galimybes ir tuo pagerinti SGD tiekimo pasiūlymus terminale“, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Pasirinktas verslo modelis apimta SGD moduliavimo paslaugas SGD terminale ir gamtinių dujų tinkle, kurias teiks LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ bei didmeninį tiekimą iš Klaipėdos SGD terminalo, kuriuo rūpinsis „Statoil“, klientams, kurie toliau šias dujas paskirstys mažos ir vidutinės apimties SGD sektoriuje Baltijos jūros regione.

LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimo“ teikiamos paslaugos leis subalansuoti pasiūlą su paklausa ir sudarys galimybes „Statoil“ pasiūlyti klientams patikimas ir lanksčias paslaugas, atitinkančias jų poreikį.

Šis modelis leidžia išnaudoti kiekvienos iš bendradarbiaujančių šalių konkurencinius pranašumus ir generuoti pajamas „Statoil“, LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimui“, tuo pat metu prisidės prie mažos apimties SGD sektoriaus Baltijos jūros regione plėtros.

Tai sukurs pagrindą visoms trims kompanijoms įžengti į mažos apimties SGD rinką. Be to, ši veikla padės mažinti Klaipėdos SGD terminalo technologines sąnaudas ir tuo pačiu – atpiginti Lietuvos gamtinių dujų infrastruktūros išlaikymą.