(Lietuviškai) SGD terminalo būtinosios veiklos užtikrinimo modelyje – daugiau lankstumo

[:lt]Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus Gamtinių dujų tiekimo diversifikavimo tvarkos aprašo pakeitimus, paskirtasis tiekėjas – gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS įgijo daugiau galimybių lanksčiai reaguoti į valstybės reguliuojamų šilumos ir energijos gamintojų poreikius tiekiant jiems suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo būtinąjį kiekį.

 

„Džiaugiamės, kad tobulinant Gamtinių dujų tiekimo diversifikavimo tvarkos aprašą, buvo atsižvelgta į bendrovės specialistų pasiūlymus dėl energijos gamintojams aktualių pakeitimų. Įtvirtinus juos, paskirtasis tiekėjas įgauna daugiau galimybių lanksčiai reaguoti į vartotojų poreikius ir objektyvias aplinkybes“, – sakė valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausančios bendrovės LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

 

Tobulinant SGD terminalo būtinosios veiklos užtikrinimą ir atsižvelgiant į pateiktus suinteresuotų rinkos dalyvių bei šalių komentarus, pakeistame tvarkos apraše numatyta daugiau galimybių energijos gamintojams tikslinti jiems reikalingo būtinojo gamtinių dujų kiekio dalies tiekimo grafikus prieš būsimą mėnesį.

 

Taip pat įtvirtinta galimybė derinti SGD terminalo dujinimo procesą prie energijos gamintojų vartojimo poreikio, sudaromos sąlygos sumažinti būtinojo kiekio tiekimą tuo metu, kai energijos gamintojai suvartoja dujų mažiau nei terminalas gali tiekti minimaliu režimu, perkeliant jį į kitą laikotarpį.

 

Priimtuose pakeitimuose taip pat numatyta dujų mainų sandorių (angl. swap) galimybė tarp rinkos dalyvių, kas leistų sumažinti paskirtojo tiekimo sąnaudas.

 

„Pagrindinis mūsų tikslas – turėti maksimalų lankstumą derinant tiekimo šaltinius, ir taip užtikrinti didesnę naudą vartotojams. Tai ypač svarbu, siekiant reaguoti į nuolat besikeičiančią situaciją pasaulinėje rinkoje, meteorologines sąlygas bei sezoniškumą“, – aiškino D. Tučkus.

 

Šaltinis: UAB LITGAS[:]