(Lietuviškai) Ruošiamasi pirkti finansavimo paslaugas, skirtas SGD įsigijimui ir dujų tiekimo veiklai finansuoti

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir prekybos gamtinėmis dujomis bendrovė LITGAS planuoja įsigyti finansavimo paslaugas, kurios bus naudojamos SGD pirkimo ir su gamtinių dujų tiekimo veikla susijusiems sandoriams finansuoti. Šio pirkimo techninės specifikacijos projektas buvo paskelbtas Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.

 

Bendra perkamų finansavimo paslaugų suma – 125 mln. eurų (apie 431,6 mln. litų), ji apskaičiuota įvertinus maksimalų finansavimo poreikį, tačiau tikėtina, kad vidutinis finansavimo panaudojimas bus mažesnis.

 

Pasirinktas modelis – sandorių finansavimas nuosavomis, skolintomis lėšomis bei naudojant garantijas, yra įprasta žaliavų rinkos sandorių finansavimo praktika. Ji yra efektyvesnė, nei naudoti tik savas lėšas, nes nuosavo kapitalo kaštai yra didesni už skolinto.

 

Finansavimo paslaugų sutartis būtų pasirašoma 2 metams su galimybe pratęsti dar metams, pratęsimo sąlygą taikant ne daugiau kaip 3 kartus.

 

Šaltinis: UAB LITGAS