Naujienos

Prekyba SGD įsibėgėja: „Lietuvos dujų tiekimas“ pardavė dar vieną krovinį „Shell“

Prekyba mažos apimties suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kroviniais Klaipėdoje auga. Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, patieks dar vieną SGD krovinį „Shell“ kompanijai.

Šiandien vakare į Klaipėdą atplaukiantį „Cardissa“ dujovežį bus perkrauta daugiau nei 6000 kubinių metrų SGD (apie 40 GWh arba maždaug 3,5 mln. kubinių metrų dujiniame pavidale). Jas „Lietuvos dujų tiekimas“ patieks iš savo atsargų Klaipėdos SGD terminalo saugykloje.

Tai bus ketvirtasis Lietuvoje mažos apimties SGD sandoris. Visus juos įgyvendins „Lietuvos energijos“ grupės gamtinių dujų prekybos įmonės „Lietuvos dujų tiekimas“ ir LITGAS.

„Pasinaudodami sukauptomis „Lietuvos energijos“ grupėje žiniomis ir įdirbiu tarptautinėje SGD rinkoje, galime pasiūlyti konkurencingas kainas ir klientams Baltijos jūros mažos apimties SGD tiekimo rinkoje. Ketvirtas toks sandoris šiais metais leidžia užtikrintai teigti, jog tai – ne atsitiktinė sėkmė, o bendrų pastangų nulemta tendencija ir sėkmingas naujos verslo krypties vystymo rezultatas“, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Skaičiuojama, kad Klaipėdos SGD terminalui bei uostui šis „Lietuvos dujų tiekimo“ sandoris atneš daugiau nei 54 tūkst. eurų pajamų bei padės mažinti technologines terminalo sąnaudas.

Iš viso pagal mažos apimties SGD tiekimo sandoriais LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ realizuos apie 33 tūkst. kubinių metrų SGD (19 mln. kubinių metrų dujiniame pavidale), iš jų didžioji dalis – eksportuota.