(Lietuviškai) Pirmąjį antžeminį LITGAS SGD krovinį į Lenkiją ruošiamasi išsiųsti jau rytoj

[:lt]Antradienį į Klaipėdą atvyks pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) autodujovežis, į kurį pirmą kartą SGD paskirstymo stotyje bus kraunamos LITGAS bendrovei Lenkijos DUON kompanijai parduotos SGD.

 

SGD į antžeminę stotį atgabeno „Shell“ kompanija, kuri jas, kartu su paskirstymo stoties bandymams skirtomis dujomis, nupirko iš geriausias sąlygas pasiūliusio „Lietuvos dujų tiekimo“. Antžeminėje stotyje komerciniams tikslams skirtas SGD įsigijo LITGAS ir patieks jas Lenkijos DUON. Maždaug per mėnesį į Lenkiją bus išgabenta apie keli šimtai kubinių metrų SGD (atitinka apie kelis šimtus tūkstančių kubinių metrų dujiniame pavidale).

 

„Šis pirmasis sandoris ir SGD perkrovimas į autodujovežius antžeminėje paskirstymo stotyje yra „Lietuvos energijos“ grupės įmonių darbo rezultatas. Didžiuojamės, kad mums pavyko realizuoti tai, ko siekėme ir planavome jau kurį laiką – SGD iš terminalo per mažos apimties antžeminę paskirstymo stotį patiekti autodujovežiams. Ir, svarbiausia, mums pavyko užtikrinti konkurencingiausią kainą visoje grandinėje nuo SGD įsigijimo ir atgabenimo į SGD terminalą iki jų patiekimo klientams antžeminėje paskirstymo stotyje“, – teigė LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimo“ valdybų pirmininkas, bendroves valdančios „Lietuvos energijos“ valdybos narys bei gamybos ir paslaugų direktorius Dominykas Tučkus.

 

Anot jo, LITGAS pasiruošusi bendradarbiauti su visai potencialiais tiekėjais, besidomintiems antžeminiu SGD tiekimu iš Klaipėdos.

 

Griežtėjant sieros oksidų išmetimų normoms bei siekiant riboti dyzelino naudojimą, į SGD pastaruoju metu žvelgiama kaip į vieną geriausių, švariausių alternatyvų dyzelinui tiek komerciniame bei viešajame antžeminiame, tiek vandens transporte ir bei nuo dujotiekių nutolusiuose pramonės objektuose.

 

Pasak D. Tučkaus, atstumas nuo SGD paskirstymo stoties iki SGD vartojimo vietos yra vienas svarbiausių faktorių, darančių įtaką šio kuro kainai. Tą įrodo ir sandoris su DUON. Todėl tikimasi, kad naujoji Klaipėdos SGD paskirstymo stotis padės gerą pagrindą antžeminio SGD tiekimo rinkai kurtis ir plėtotis.[:]