(Lietuviškai) LITGAS veiklos sąnaudas mažina penktadaliu

[:lt]Gamtinių dujų prekybos įmonė LITGAS, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, šių metų veiklos sąnaudas mažina apie 19 proc. Tai pavyko pasiekti užsitikrinus palankias paskirtojo tiekimo finansavimo sąlygas. Skaičiuojama, kad tai leistų paskirtojo tiekimo sąnaudas, įtraukiamas į suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo dedamąją, ateinančiais metais mažinti apie 5 procentais.

 

LITGAS pasirašė sutartį su SEB banku dėl ilgalaikio 84,7 mln. eurų akredityvo suteikimo – sutartis galios iki 2024 metų pabaigos bei 70 mln. eurų 3 metų trukmės kredito linijos sutartį su „Swedbank“.

 

Visos finansavimo sąnaudos 2016 metais, planuojama, sieks 1,7 mln. eurų ir bus 0,77 mln. eurų mažesnės nei Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) patvirtintos šiems metams.

 

Pagal tarptautinės prekybos standartus, garantijos ar akredityvai reikalingi tiekėjui užtikrinti, kad bus su tiekėju laiku atsiskaityta po prekių, šiuo atveju – SGD pristatymo.

 

„SGD krovinių vertė yra didelė, todėl SGD tiekėjai ypač atsargiai vertina pirkėjų patikimumą, finansines galimybes ir reikalauja užtikrinimo priemonių: akredityvų ar garantijų. LITGAS nuoseklaus darbo dėka, tarptautinėje rinkoje jau yra pripažįstamas kaip patikimas partneris. O šis finansavimo paslaugų pirkimas parodė, kad bendrovės veiklos stabilumu, modelio tvarumu įsitikino ir trečioji šalis – bankai, pasiūlę palankias sąlygas, – teigė LITGAS l.e.p. generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius. – Šis LITGAS laimėjimas leistų mažinti SGD terminalo veiklos sąnaudas ir dar atpiginti dujas vartotojams“.

 

Finansavimo sąnaudų sutaupymai 2016 metais bus įvertinti skaičiuojant 2017 metų paskirtojo tiekimo sąnaudas ir jas turėtų mažinti apie 5 procentais.[:]