Naujienos

LITGAS SGD pradėjo tiekti Lenkijai ir Estijai

[:lt]Energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ gamtinių dujų prekybos bendrovė LITGAS toliau diversifikuoja savo veiklą ir suskystintas gamtines dujas (SGD) sausuma pradėjo tiekti Lenkijos ir Estijos bendrovėms.

 

LITGAS nuo rugsėjo pasirašė keturias SGD tiekimo sausuma sutartis – dvi su Lenkijos bendrovėmis, dar tiek pat su Estijos įmonėmis. Bendrovėms iš viso iki šių metų pabaigos bus parduota apie 10 tūkst. MWh, arba apie 40 SGD autodujovežių.

 

Dujos partneriams tiekiamos iš „Klaipėdos naftos“ valdomos SGD paskirstymo stoties.

 

„SGD tiekimas sausuma leidžia LITGAS diversifikuoti savo veiklą, todėl artimiausiu metu tikimės pasirašyti tiekimo sutartis su dar keliomis įmonėmis aplinkinėse rinkose. Be to, daug dėmesio skiriame Lietuvos rinkai, kurioje artimiausiu metu, tikimės, poreikis SGD dujoms augs“, - sako LITGAS SGD plėtros ir vystymo skyriaus vadovas Dovydas Palaima.

 

Pasak jo, SGD turi milžinišką potencialą logistikoje ir pramonėje, todėl ateityje tiekimas sausuma gali tapti ypač svarbia veikla. LITGAS ruošiasi galimai plėtrai kituose pramonės sektoriuose ir siekia bendradarbiauti su potencialiais partneriais.

 

Klientai, neprijungti prie dujų skirstymo tinklo, gali pasinaudoti LITGAS siūlomomis paslaugomis ir atsigabenti SGD savo energijos poreikiams patenkinti ir atsisakyti, pavyzdžiui, taršaus mazuto. Be to, atsiradus SGD tiekimo sausuma paslaugai, pramonei atsivėrė galimybė SGD panaudoti gamybiniuose procesuose, kuriuose iki tol buvo naudojamos suslėgtos dujos ar kitos medžiagos.

 

Šių metų vasarį LITGAS užbaigė didžiausią iki šiol SGD tiekimo sausuma sandorį. Nuo gruodžio vidurio iki vasario pabaigos LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ (dabar – „Lietuvos energijos tiekimas“ pirkėjams patiekė apie apie 100 SGD autodujovežių.[:]