(Lietuviškai) LITGAS prisistatymas Baltijos energetikos forume

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir prekybos gamtinėmis dujomis bendrovė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus dienraščio „Verslo žinių“ organizuotame Baltijos energetikos forume 2013 pristatė bendrovę, veiklą, jos tikslus, apžvelgė esamą situaciją Lietuvos gamtinių dujų rinkoje, pasaulinėje SGD rinkoje ir jos perspektyvas.

 

Buvo pabrėžta, kad LITGAS siekia užtikrinti alternatyvaus šaltinio – SGD terminalo veikimą, stabiliai tiekiant jam būtinąjį SGD kiekį, prisidėti prie laisvos gamtinių dujų rinkos sukūrimo, sudaryti pasirinkimo galimybę tiekėjams bei plėtoti kitą komercinę veiklą: prekybą gamtinėmis dujomis komercinėje rinkoje, mažos apimties SGD ir SGD kuro laivams tiekimą.

 

D.Tučkus pažymėjo, kad Lietuvos gamtinės dujos kainuoja daugiausiai Europos Sąjungoje, o rinkoje nėra konkurencijos, kuri leistų užtikrinti geriausias įmanomas kainas vartotojams. Pabrėžta, kad terminalo veiklą užtikrinanti priemonė – minimalus būtinas dujų kiekis sudarys apie 16 proc. metinio šalies dujų poreikio.

 

Tuo tarpu jo įtaka rinkai bus teigiama: sudarytos galimybės kitiems tiekėjams pasinaudoti terminalu, veikiantis terminalas užtikrintų dujų tiekimo saugumą, sukurtų prieigą prie pasaulinės rinkos, atvertų kelius pasirinkti tiekėjus, kainodarą, ilgalaikes ar trumpalaikes sutartis.

 

Forume UAB LITGAS generalinis direktorius taip pat pristatė SGD pirkimo eigą – tai, kad iki metų pabaigos tikimasi sudaryti trumpąjį SGD tiekėjų sąrašą geriausiu pasiūlymų pagrindu, o derybas dėl ilgalaikių sutarčių baigti iki kitų metų vidurio. Taip pat D.Tučkus pranešė apie planuojamas pasirašyti bendrines tiekimo sutartis, leisiančias tiekti dujas iš neatidėliotinų sandorių rinkos.

 

Paminėti ir laukiantys iššūkiai: teisinės bazės, infrastruktūros parengimas, bendros regioninės rinkos sukūrimas.

 

Šaltinis: UAB LITGAS