(Lietuviškai) LITGAS planuoja sumažinti gamtinių dujų vartotojų išlaidas iki 1 mln. eurų

[:lt]Paskirtasis tiekėjas, gamtinių dujų prekybos bendrovė LITGAS, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei, optimizuoja 2017 metų paskirtojo tiekimo suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinių grafiką, kas leis uždirbti iki 1 mln. EUR. Šia suma bus tiesiogiai mažinami gamtinių dujų infrastruktūros išlaikymo kaštai verslui ir gyventojams.

 

„Vasario mėnesį pasaulinėje SGD neatidėliotinų sandorių rinkoje buvo smarkiai išaugusios kainos, kurios viršijo LITGAS perkamų SGD kainą. Tam įtakos turėjo atsiradęs paklausos ir pasiūlos disbalansas – dėl išaugusių SGD pirkimų Azijoje ir daugiau nei mėnesį neveikusios vienos SGD gamybos linijos Australijoje, – teigė LITGAS l.e.p. generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius. – Mūsų sutartis su „Statoil“ leidžia reaguoti į tokius pokyčius ir, esant techninėms SGD terminalo galimybėms, atitinkamai koreguoti krovinių grafiką. Todėl pusė krovinio buvo parduota į didesnę kainą mokančias rinkas, o šis kiekis bus pristatytas į Lietuvą vasaros metu, kai įsigijimo kaina bus mažesnė“.

 

Šios operacijos efektas padės mažinti SGD terminalo išlaikymo sąnaudas, kartu ir gamtinių dujų vartotojų išlaidas. Metinis minimaliai terminalo veiklai būtinas SGD kiekis nuo to nepasikeis ir išliks maždaug 3,8 TWh.

 

„Šiais metais numatomas SGD terminalo išnaudojimas yra pakankamai didelis, todėl būtinąjį SGD tiekimą galime suderinti taip, kad jis būtų geriau pritaikytas prie mūsų klientų vartojimo sezoniškumo, ir kad būtų išnaudotos dujų kainų pokyčių rinkoje galimybės sumažinti sąnaudas“, – aiškino V. Čekanavičius.[:]