(Lietuviškai) LITGAS pakvietė teikti pasiūlymus dėl prekybos SGD pagal trumpalaikes sutartis

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir prekybos gamtinėmis dujomis bendrovė LITGAS dienraštyje „Financial Times“ paskelbė kvietimą SGD tiekėjams teikti pasiūlymus dėl bendrųjų SGD pirkimo-pardavimo sutarčių (Master Trade Agreement – MTA, Master Sales Purchase Agreements – MSPA) pasirašymo.

 

Bendrosios sutartys nėra įpareigojančios pirkti ar parduoti. Šios sutartys užtikrins galimybę greitai ir efektyviai pirkti ir parduoti dujas trumpalaikių sandorių („spot“) rinkoje. Pasirašiusi šias sutartis, LITGAS turės daugiau pasirinkimo galimybių prekiaudama SGD ir tokiu būdu užtikrinti geriausią kainą Lietuvos vartotojams.

 

Bendrosios sutartys yra rėmai, kuriais apibrėžiamos tokios sąlygos, kaip konfidencialumas, atsiskaitymas ir kitos, tam, kad kiekvieno pirkimo atveju nereikėtų dėl jų derėtis, tokiu būdu sutrumpinant SGD pirkimo procesą. Sudariusi bendrąsias sutartis LITGAS turėtų potencialius tiekėjus, iš kurių vėliau būtų gaunami konkretūs pasiūlymai dujoms pirkti. Kiekvienam pirkimui būtų sudaromi atskiri susitarimai, kuriuose nustatomas perkamų dujų kiekis ir kaina, pristatymo ir atsiskaitymo terminai. Bendrąsias sutartis planuojama pasirašyti 2014 metų pradžioje.

 

Šaltinis: UAB LITGAS