(Lietuviškai) LITGAS ir „Statoil“ derasi dėl esminių sutarties sąlygų keitimo

[:lt]Gamtinių dujų prekybos įmonė LITGAS, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, vykdanti reguliuojamą paskirtojo tiekėjo funkciją, inicijavo esminių 5 metų sutarties su „Statoil“ sąlygų peržiūrą siekdama sumažinti metinius importuojamų dujų kiekius ir taip reaguoti į mažėjantį dujų vartojimą Lietuvoje.

 

Pavykus sutarti dėl mažesnių kiekių, būtų reikšmingai sumažintos reguliuojamosios paskirtojo tiekimo sąnaudos, atsirandančios dėl poreikio realizuoti perteklinį dujų kiekį, kuris kitais metais gali siekti apie 280 mln. kubinių metrų.

 

Todėl LITGAS, ieškodama būdų optimizuoti gamtinių dujų tiekimą vartotojams ir galimybių mažinti būtinąjį kiekį, reikalingą terminalo veiklai palaikyti, liepą inicijavo preliminarias diskusijas, o lapkričio pradžioje formaliai pateikė „Statoil“ pageidavimą keisti esmines sutarties sąlygas.

 

„Statoil“ priėmė LITGAS prašymą pradėti diskusijas, kuriose tikimasi sutarti dėl abipusiai naudingų sutarties pakeitimų. Derybas numatoma baigti iki šių metų pabaigos.

 

Šaltinis: UAB LITGAS[:]