(Lietuviškai) LITGAS beveik 8 kartus sumažino būtinojo kiekio perteklių

[:lt]Paskirtasis tiekėjas – gamtinių dujų prekybos įmonė LITGAS, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, SGD terminalo būtinojo gamtinių dujų kiekio galimą perteklių sumažino beveik 8 kartus. Tai nulėmė sėkmingas paskirtojo tiekimo sutarties su „Statoil“ pakeitimas. Šiuo metu numatomas perteklius siekia apie 5 proc. (170 GWh) nuo planuojamo per metus išdujinti kiekio. Nepakeitus sutarties jis būtų sudaręs apie 24 proc. (maždaug 1350 GWh).

 

Remiantis pateiktomis prognozėmis ir užsakymais, valstybės reguliuojami energijos gamintojai, kurie įpareigoti pirkti SGD terminalo būtinojo kiekio dujas, 2016 metais gali suvartoti apie 3,3 TWh gamtinių dujų.

 

„Pakeitę paskirtojo tiekimo sutartį gerokai sumažinome galimą būtinojo kiekio perteklių, su juo susijusias realizavimo sąnaudas – taigi ir vartotojams tenkančią naštą, – teigė LITGAS l.e.p. generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius. – Dabartinis numatomas likutinis kiekis yra minimalus“.

 

Siekdama geriausiomis įmanomomis sąlygomis parduoti numatomą būtinojo kiekio likutį, LITGAS išsiuntė užklausas potencialiems pirkėjams.

 

„Apklausiame potencialius pirkėjus iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių, siekdami sužinoti jų poreikius, taip pat lūkesčius dėl kainų. Turėdami tokią informaciją, galėsime spręsti dėl ekonomiškai naudingiausio būdo šioms dujoms parduoti“, – teigė V. Čekanavičius.

 

Pagal paskirtojo tiekėjo veiklą reguliuojančius teisės aktus, LITGAS gali parduoti energijos gamintojų nesuvartojamas dujas biržoje, aukciono būdu ar dvišaliais sandoriais. Kadangi energijos gamintojų nesuvartojama būtinojo kiekio dalis yra nepakankama sukomplektuoti visą dujovežį, LITGAS šias dujas numato parduoti ir patiekti išdujintas.[:]