(Lietuviškai) LITGAS baigė pirmąjį tiesioginių derybų dėl ilgalaikio SGD tiekimo etapą

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir prekybos gamtinėmis dujomis bendrovė LITGAS, priklausanti energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, baigė pirmąjį tiesioginių derybų su potencialiais SGD tiekėjais dėl ilgalaikės 5 metų tiekimo sutarties etapą. Jo rezultatai buvo pristatyti ir SGD terminalo projekto įgyvendinimo komisijos pirmininkui ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui.

 

Pirmajame etape bendrovė surengė susitikimus su visais trimis atrinktais potencialiais tiekėjais, su jais buvo aiškinamasi pasiūlymo sąlygos, jų traktuotė, derinamos pozicijos, siekiant gauti palankiausias sąlygas Lietuvai.

 

„Kadangi SGD tiekimo sutartys, kuriose yra aptariamos įvairios sąlygos, kainodaros principai bei saugikliai, gali siekti kelis šimtus puslapių, be to, neretai skiriasi tų pačių sąlygų traktuotė tarp skirtingų tiekėjų, tai pirmajame etape per trumpą laiką buvo nuveikta tikrai daug“, – teigė UAB LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

 

Tiekėjų iškeltos konfidencialumo sąlygos draudžia LITGAS atskleisti siūlomas kainas ir tiekėjų pavadinimus.

 

Iki balandžio pabaigos bendrovė planuoja suderinti ir patvirtinti sutarties sąlygas ir metų viduryje pasirašyti 5 metų tiekimo sutartį su vienu iš atrinktų trijų SGD tiekėjų.

 

Bendrovė šiuo metu taip pat nagrinėja ir ruošiasi pasirašyti bendrąsias pirkimo pardavimo (angl. Master Trade Agreement – MTA) sutartis su SGD tiekėjais, kurios leistų LITGAS prekiauti suskystintomis gamtinėmis dujomis neatidėliotinų sandorių („spot“) rinkoje.

 

Paskirtuoju tiekėju Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijos patvirtinta bendrovė LITGAS nuo 2015 metų turės tiekti Klaipėdoje statomam SGD terminalui 540 mln. kubinių metrų gamtinių dujų kiekį, kuris yra būtinas minimaliai SGD terminalo veiklai palaikyti.

 

Šaltinis: UAB LITGAS