Naujienos

„Lietuvos energijos tiekimas“ ir LITGAS tampa viena bendrove

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti dujų prekybos bendrovė LITGAS nuo kitų metų bus prijungta prie grupės elektros ir dujų tiekimo įmonės „Lietuvos energijos tiekimas“. Tam galutinai pritarė „Lietuvos energijos“ valdyba ir grupės akcininkė Finansų ministerija.

Sprendimas sujungti įmones priimtas įgyvendinant „Lietuvos energijos“ strategiją LE 2030. Konsolidacija sukurs geresnę terpę vystyti ir kurti aukštesnės kokybės paslaugas ir sprendimus bei teikti jas klientams greičiau ir paprasčiau. „Lietuvos energijos tiekimui“ atiteks suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo paskirtojo tiekimo funkcija, įmonei pereis ir kiti LITGAS įsipareigojimai.

„LITGAS turi didžiausią SGD tiekimo rinkos kompetenciją Baltijos šalyse. Taigi, sujungę įmones ne tik taupysime lėšas bei veiksime efektyviau, bet ir pagreitinsime ir patobulinsime „Lietuvos energijos tiekimo“ sprendimus, susijusius su SGD paslaugomis.“, – teigia „Lietuvos energijos tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Sujungus LET ir LITGAS, viena įmonė klientams galės pateikti daugiau pasiūlymų, bendradarbiauti bus patogiau. LITGAS taip pat vysto mažos apimties antžeminę SGD prekybą autodujovežiais, kuriais dujas galima gabenti ten, kur nėra gamtinių dujų skirstymo tinklo vamzdynų.

LITGAS buvo įsteigta kaip paskirtasis tiekėjas, turintis užtikrinti, kad SGD terminalas Klaipėdoje veiktų nuolat. 2014 metais, kai pradėjo veikti terminalas, Lietuvoje ir Baltijos šalyse dar tik vystėsi SGD rinka, todėl atskira įmonė, užtikrinanti terminalo veiklą, buvo būtina. Iki praėjusių metų vidurio galimybės konkurencinėmis sąlygomis efektyviai prekiauti dujomis buvo ribotos dėl Latvijos rinkos uždarumo, mažo rinkų integruotumo.

Atsivėrus Latvijos rinkai, pasibaigus sukauptai retrospektyviai nuolaidai, Baltijos šalims jungiantis į bendrą rinką, augant gamtinių dujų biržos likvidumui, atsiranda daugiau galimybių prekiauti gamtinėmis dujomis mūsų regione.