(Lietuviškai) „Lietuvos energija“ įsigijo LITGAS akcijas

[:lt]Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ įsigijo 33,33 proc. UAB LITGAS akcijų dalį (15 mln. paprastųjų vardinių akcijų) iš „Klaipėdos naftos“ ir tapo vienintele įmonės akcininke.

 

Trečdalį LITGAS akcijų „Lietuvos energija“ įsigijo atsižvelgdama į nepriklausomų turto vertintojų 2016 m. kovo 31 dieną nustatytus rinkos vertės rėžius ir įsivertinus planuojamus ateities pinigų srautus iš naujų LITGAS veiklų. Tai sudaro 4,35 mln. Eurų, kas atitinka nominalią LITGAS akcijų paketo kainą.

 

Pagrindine LITGAS akcininke, valdančia 66,67 proc. įmonės akcijų, „Lietuvos energija“ tapo 2013 metų spalio 15 dieną.

 

Siekiant įgyvendinti ES trečiojo energetikos paketo dėl ES gamtinių dujų ir elektros energijos rinkų bei LR elektros energetikos įstatymo reikalavimus atskirti energijos tiekimo ir gamybos veiklas nuo perdavimo veiklos, „Klaipėdos nafta“ UAB LITGAS valdyme nedalyvavo ir akcininkų sutartimi buvo atsisakiusi balsavimo LITGAS akcininkų susirinkimuose teisės.

 

„Klaipėdos naftai“ pardavus likusias LITGAS akcijas, buvo galutinai įgyvendinti Europos Komisijos ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės reikalavimai dėl veiklų atskyrimo.[:]