Naujienos

„Lietuvos dujų tiekimas“ šiais metais pirks SGD iš „Statoil“

Pirmaujanti gamtinių dujų tiekimo įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, sudarė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo sutartį su „Statoil“, pagal kurią šiais metais patenkins daugiau kaip pusę dujų kiekio poreikio.

„Analizuodami pasaulines dujų rinkos tendencijas, pastebėjome, kad išaugus SGD pasiūlai ir kritus naftos kainoms, SGD tam tikrais laikotarpiais gali sėkmingai konkuruoti su dujotiekiu tiekiamomis dujomis. Įvertinę gautus „Gazprom“ pasiūlymus ir apklausę SGD rinkos dalyvius, pasirinkome daugiau kaip pusę šių metų poreikio – apie 300 mln. kubinių metrų importuoti iš „Statoil“ per SGD terminalą. Šia sutartimi mes diversifikuosime savo tiekimo portfelį ir galėsime mūsų klientams išlaikyti stabilias gamtinių dujų tiekimo kainas, nepaisant nepalankia linkme pasikeitusios „Gazprom“ kainodaros“, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Pagal sudarytą sutartį, „Lietuvos dujų tiekimas“ SGD iš „Statoil“ pirks iki šių metų spalio mėnesio.
„Sandoris parodė, kad tiekimo šaltinių diversifikavimas duoda vaisių – galime rinktis iš ko pirkti dujas, atsižvelgiant į kainą. Ir ateityje naudosimės turimu lankstumu, aktyviai vertindami rinką ir siekdami užtikrinti geriausias sąlygas Lietuvos dujų vartotojams“, – sakė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

„Lietuvos energijos“ įmonių grupė turi didžiausią SGD bei gamtinių dujų tiekimo ir prekybos patirtį Baltijos šalyse. Grupės įmonė LITGAS aktyviai veikia SGD rinkoje ir turi unikalią patirtį užsakant SGD krovinius, derinant jų tiekimo sutartis bei grafikus, taip pat turi daugiausiai – 16 preliminarių sutarčių su pagrindiniais pasauliniais SGD tiekėjais, tarp jų ir JAV kompanijomis.