Naujienos

„Lietuvos dujų tiekimas“ nuo spalio mažina dujų kainą verslo klientams

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, nuo spalio 1 dienos iki šių metų pabaigos verslo klientams dujų kainą sumažins maždaug 6 procentais.

„Lietuvos dujų tiekimas“ praneša, kad, nepaisant sezoninio dujų brangimo tarptautinėse rinkose, dėl šio kainos sumažinimo Lietuvos įmonės sutaupys iki 2 mln. eurų.

„Šie metai mūsų veikloje yra ypač svarbūs ir reikšmingi, nes suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo į Lietuvą geografiją išplėtė JAV ir Ispanijos bendrovės. Savaitgalį atvykstant naujausiam SGD kroviniui, matome, kad diversifikuoti įsigijimai ir efektyvus atsargų valdymas sudaro galimybes sumažinti dujų kainas mūsų verslo klientams. Taip padedame jiems taupyti išlaidas energetiniams ištekliams ir gerinti savo konkurencingumą“, - sako „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Šiemet rugsėjo pradžioje „Lietuvos dujų tiekimas“ iš JAV bendrovės „Cheniere“ įsigijo pirmąjį amerikietiškų dujų krovinį ir vienas pirmųjų Baltijos šalyse komercinėms reikmėms pradėjo naudotis SGD terminalo ir Latvijos Inčiukalnio gamtinių dujų saugyklos teikiamais sinergijos privalumais.

Antrąjį JAV dujų krovinį Lietuvai iš „Sabine Pass“ skystinimo gamyklos šį savaitgalį patieks Ispanijos įmonė „Gas Natural Fenosa“.

Pasak „Lietuvos dujų tiekimo“ vadovo, sėkmingai plečiamas tarptautinių tiekėjų ratas padeda klientų naudai subalansuoti galutinę dujų kainą.

„Pernai dirbome su dviem tarptautiniais gamtinių dujų tiekėjais, šiais metais jų ratą pavyko išplėsti dar trimis: „Koch Supply and Trading“, „Cheniere“ ir „Gas Natural Fenosa“. Todėl nepaisant tarptautinėse rinkose brangstančių dujų, iš tiekėjų konkurencijos gaunama nauda toliau dalinamės su savo klientais“, - sako M. Mikalajūnas.

„Lietuvos dujų tiekimas“ šiais metais atsigabeno jau tris SGD krovinius, o šį savaitgalį „Gas Natural Fenosa“ pristatomas krovinys bus ketvirtasis.