Naujienos

„Lietuvos dujų tiekimas“ mažina kainas verslo klientams

Gamtinių dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ grupei, nuo kovo 1 dienos mažina šių metų gamtinių dujų kainas savo verslo klientams vidutiniškai 16 procentų. Prognozuojama, kad nuo metų vidurio apie 10 proc. gali mažėti ir galutinės kainos gyventojams.

Galimybė sumažinti kainas atsirado bendrovei diversifikavus savo gamtinių dujų portfelį ir įsigijus suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) 2016 metams iš „Statoil“ palankiomis sąlygomis.

„Dirbame tam, kad Lietuvos gyventojai už energiją mokėtų mažiau, o verslas didintų savo konkurencingumą, – teigė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas. – Sėkmingos derybos su „Statoil“ dėl paskirtojo tiekimo sutarties pakeitimo ir papildomų SGD kiekių įsigijimas palankiomis sąlygomis duoda rezultatą – mažesnes kainas mūsų verslo klientams ir visiems Lietuvos gyventojams. Jau nuo kovo 1 dienos „Lietuvos dujų tiekimo“ verslo klientams dujų kaina mažės vidutiniškai 16 proc., o nuo liepos pirmos dienos matome galimybę buitiniams vartotojams taikomus tarifus mažinti apie 10 procentų.“

2016 metais „Lietuvos dujų tiekimas“ iš „Statoil“ įsigis apie 300 mln. kubinių metrų gamtinių dujų, kuriomis patenkins daugiau nei pusę prognozuojamų bendrovės klientų poreikių. Kitą dalį sudarys dujos iš „Gazprom“, kurių bendrovė nenupirko pagal ankstesnę sutartį 2014-2015 metais.

„Kainų mažinimas yra dalis mūsų nuoseklaus darbo sudaryti kuo palankesnes sąlygas „Lietuvos dujų tiekimo“ klientams užsiimti savo verslu. Šiais metais mes taip pat pasiūlėme verslo klientams fiksuotas dujų kainas visiems metams. Tai leidžia įmonėms geriau prognozuoti išlaidas, tuo tarpu mes prisiimame daugiau rizikos suvaldyti kainų pokyčius bei patiriamas sąnaudas metų eigoje. Turėdami galimybę derinti tiekimą iš įvairių šaltinių tą sėkmingai darome ir net galime sumažinti šias kainas“, – sakė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Klientams sutarčių keisti nereikės – naujos kainos bus pritaikytos likusiems 2016 metams ir pradėtos skaičiuoti sąskaitose už kovo mėnesį suvartotas dujas.

Į pastarąjį kainos mažėjimą neįtrauktas efektas, kurį verslas turėtų pajusti dėl praėjusią savaitę pakeistos LITGAS paskirtojo tiekimo sutarties su „Statoil“, kaip numatoma, apie trečdaliu (33,8 mln. eurų) galinčių sumažėti SGD terminalo išlaikymo sąnaudų, patiriamų per SGD terminalo dedamąją.

Pasak M. Mikalajūno, remiantis preliminariais skaičiavimais, galima prognozuoti, kad dujos nuo liepos turėtų pigti ir gyventojams.

„Dėl patrauklios SGD kainodaros ir LITGAS bei „Statoil“ sutarties pakeitimų, mažinančių terminalo išlaikymo sąnaudas, „Lietuvos dujų tiekimo“ privatiems klientams galutinės kainos nuo metų vidurio gali mažėti apie 10 procentų“, – sakė jis.

Tikslesni skaičiai bus pateikti artėjant antrajam pusmečiui, įvertinus ateities dujų kainų prognozes ir infrastruktūros išlaikymo sąnaudas.

Praėjusią savaitę „Lietuvos energijos“ grupės įmonė LITGAS pasirašė atnaujintą paskirtojo tiekimo sutartį su Norvegijos „Statoil“. Dėl trečdaliu sumažinto metinio kiekio ir pakeistos kainodaros formulės, SGD terminalo išlaikymo sąnaudos gali sumažėti 33,8 mln. eurų per metus.

Dėl mažesnių infrastruktūros sąnaudų šilumos vartotojai kasmet turėtų išleisti 11,3 mln. eurų mažiau, elektros – 9,8 mln. eurų, pramonės vartotojai – apie 7 mln. eurų ir dujas vartojantys gyventojai bei įmonės – atitinkamai 2 mln. eurų ir 3,6 mln. eurų mažiau.