Naujienos

„Lietuvos dujų tiekimas“ – antras pagal dydį tiekėjas Latvijoje

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, pasirašė tiekimo sutartį su didžiausia Latvijos gamtinių dujų vartotoja „Latvenergo“.

„Lietuvos dujų tiekimas“ šiuo metu turi daugiau kaip 10 didmeninio ir mažmeninio pardavimo sutarčių su Latvijoje veikiančiomis įmonėmis ir iki metų pabaigos planuoja joms patiekti maždaug 1,2 TWh gamtinių dujų, tokiu būdu užimdama apie 10 proc. šių metų Latvijos gamtinių dujų tiekimo rinkos ir įsitvirtindama antroje vietoje po buvusio monopolinio tiekėjo „Latvijas Gaze“.

„Tokie pardavimų rezultatai, pasiekti vos per keletą mėnesių, rodo, kad esame konkurencingi – galime pasiūlyti tiek geras kainas, tiek klientams reikalingas kainodaros naujoves, –  teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas. – Turint omenyje, kad Latvijos rinka atsivėrė jau pasibaigus šaltajam sezonui, kai gamtinių dujų vartojimas būna didžiausias, tai yra solidus, mus džiuginantis rezultatas“.

Atsižvelgdamas į prekybos rezultatus ir užsakymus likusiai metų daliai, „Lietuvos dujų tiekimas“ ką tik įsigijo du papildomus krovinius suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) ir jau pradėjo tiekti dujas į požeminę dujų saugyklą Latvijoje.

„Šiais metais tapsime pirmuoju gamtinių dujų tiekėju, išnaudosiančiu Baltijos šalių gamtinių dujų infrastruktūros – SGD terminalo ir dujų saugyklos galimybes. Tai mums reikalinga, kad galėtume pasiūlyti lanksčias ir konkurencingas tiekimo sąlygas klientams“, – aiškino „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius M. Mikalajūnas.

„Lietuvos dujų tiekimas“ yra pagrindinis gamtinių dujų tiekėjas Lietuvos gyventojams, įmonėms ir organizacijoms, tenkinantis daugiau nei 560 tūkst. klientų poreikius. Bendrovė turi diversifikuotą tiekimo portfelį ir dujas importuoja dujotiekiu bei per SGD terminalą, taip pat naudojasi Inčiukalnio gamtinių dujų saugykla.