Naujienos

Klaipėdoje – jau antroji SGD perkrova

Gamtinių dujų prekybos įmonės „Lietuvos dujų tiekimas“ ir LITGAS, priklausančios valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ grupei, bendradarbiaudamos įgyvendins jau antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) perkrovos sandorį.

„Į mažos apimties SGD rinką atėjome laiku ir matome, kad galime būti konkurencingi. Ši komercinė veikla leidžia uždirbti papildomas pajamas ne tik „Lietuvos energijos“ grupei, bet ir Suskystintųjų gamtinių dujų terminalui bei Klaipėdos uostui. Taigi tai atneš naudos visai Lietuvos ekonomikai. Džiaugiamės, kad tai jau antras perkrovimas per mėnesį ir tikimės toliau sėkmingai vystyti šią veiklą“, – teigė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dr. Dalius Misiūnas.

Sausio 29 dieną į Klaipėdą antrą kartą atplauks „Skangas“ mažos apimties SGD dujovežis „Coral Energy“, į kurį bus perpiltos suskystintosios gamtinės dujos iš Klaipėdos SGD terminalo.

Skaičiuojama, kad toks sandoris atneš apie 90 tūkstančių eurų pajamų terminalui bei uostui. Be to, mažinamos ir technologinės terminalo sąnaudos, kurios yra įtraukiamos į SGD terminalo saugumo dedamąją.

Pirmosios SGD perkrovos Klaipėdos SGD terminale nuotraukos ir filmuoti vaizdai (spustelėkite ant miniatiūros, kad pamatytumėte didesnę nuotrauką):

SGD pirmoji perkrova (1)-min SGD pirmoji perkrova (5)-min SGD pirmoji perkrova (4)-min SGD pirmoji perkrova (3)-min SGD pirmoji perkrova (2)-min