(Lietuviškai) Keičiasi prognozuojama gamtinių dujų rinkos kaina

[:lt]Nuo 2017 m. liepos 1 d. reguliuojami energijos gamintojai iš Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo gamtines dujas pirks už 18,74 Eur/MWh be PVM (kaina, palyginus su dabar galiojančia –16,45 Eur/MWh be PVM, didėja 14 proc.).

 

Prognozuojama gamtinių dujų rinkos kaina skaičiuojama įvertinus tiek importuojamų gamtinių dujų kainas ir kiekius, tiek sandorius gamtinių dujų biržoje ir pan. Šį prognozuojamos gamtinių dujų rinkos kainos pokytį iš esmės lėmė tai, kad 2017 m. III ketv. pasibaigs iš Rusijos kompanijos „Gazprom“ sukaupta nuolaida dėl gamtinių dujų importo kainų skirtumo.

 

Komisijos patvirtinta prognozuojama gamtinių dujų rinkos kaina taikoma valstybės reguliuojamiems energijos gamintojams (įskaitant šilumos tiekėjus), kurie gamtines dujas perka iš paskirtojo tiekėjo UAB LITGAS.

 

Primename, kad Komisija 2017 m. balandžio mėn. pakeitė Prognozuojamos gamtinių dujų rinkos kainos nustatymo metodiką – prognozuojama gamtinių dujų rinkos kaina dabar perskaičiuojama kiekvieną ketvirtį (anksčiau galėjo būti perskaičiuojama kas pusę metų), taip užtikrinant, kad reguliuojami energijos gamintojai gamtines dujas iš SGD terminalo įsigytų už aktualią kainą.

 

Šaltinis: Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija[:]