Naujienos

JAV SGD importavęs „Lietuvos dujų tiekimas“ padės Latvijos „Putnu fabrika Kekava“ sumažinti sąnaudas

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei, laimėjo didžiausios Latvijoje paukštininkystės įmonės AS „Putnu fabrika Kekava“ skelbtą tarptautinį konkursą gamtinėms dujoms tiekti. Bendrovės „Linas Agro Group“ valdoma Latvijos paukštininkystės įmonė tapo viena pirmųjų Latvijoje, radusių alternatyvą rusiškoms dujoms.

„Lietuvos dujų tiekimas“ pasiūlymas AS „Putnu fabrika Kekava“ leis sutaupyti apie 200 tūkst. eurų išlaidų energijai.

Bendrovė šį rudenį pirmoji Baltijos šalyse ir viena pirmųjų Rytų Europoje atsivežė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) iš JAV per Klaipėdos SGD terminalą. „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas teigia, kad plečiamas tiekėjų ratas ir diversifikuojami įsigijimai leidžia sėkmingai konkuruoti rinkoje.

„Mūsų tikslas yra kurti vertę klientams – mažinant jų sąnaudas energijai prisidėti prie konkurencingumo augimo. Dėl to nuolat ieškome patraukliausių gamtinių dujų pasiūlymų tarptautinėje rinkoje. Džiaugiamės, kad šį rudenį įsigiję JAV SGD galėjome pasiūlyti AS „Putnu fabrika Kekava“ geriausias sąlygas ir padėti sumažinti produkcijos savikainą. Tai tik dar kartą įrodo, kad tik atvira rinka ir reali konkurencija gali užtikrinti geriausias dujų kainas“, – teigia „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Latvijos įmonė jau dvejus metus rengia tarptautinius konkursus ir elektros energijai įsigyti.

„Sprendimą skelbti tarptautinį konkursą lėmė pirmiausia ekonominiai motyvai – energetiniai kaštai mūsų gamyboje sudaro apie 7 proc. visų sąnaudų, o metinis dujų poreikis siekia 7 mln. kubinių metrų“, – skaičiuoja AS „Putnu fabrika Kekava“ valdybos pirmininkas ir AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius.

Jo teigimu, konkurencija paukštininkystės versle yra milžiniška, todėl sėkmingai plėtoti verslą įmanoma tik mažinant savikainą taip, kad nenukentėtų gaminių kokybė.