Naujienos

Iki metų pabaigos įmonės už dujas mokės penktadaliu mažiau

Gamtinių dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei, šiemet antrą kartą sumažino gamtinių dujų kainas visiems verslo klientams. Jau šią savaitę visos dujas naudojančios įmonės ir organizacijos už rugsėjo mėnesį gaus sąskaitas su vidutiniškai penktadaliu mažesne gamtinių dujų kaina.

Sumažintos kainos „Lietuvos dujų tiekimo“ verslo klientams galios keturis mėnesius – iki metų pabaigos.

„Reaguodami į palankiai susiklosčiusias aplinkybes tarptautinėse dujų rinkose ir įvertinę įsigyjamų dujų tiekimo šaltinius, kiekius ir kainas, kurios yra mažesnės, nei prognozuota metų pradžioje, turime galimybę sumažinti kainą savo verslo klientams. Tai jau antras kartas šiais metais, kai mes ir mūsų klientai gali įsitikinti, kad sprendimas diversifikuoti gamtinių dujų tiekimo šaltinius visiškai pasiteisino“, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

„Lietuvos dujų tiekimas“ nuosekliai taiko skaidrios kainodaros principus. Bendrovė šį kovą jau buvo sumažinusi gamtinių dujų kainą verslo klientams 16 procentų. Bendrai, vidutinė dujų kaina verslo klientams 2016 m. pirmąjį pusmetį buvo 23 proc. mažesnė nei 2015 metų pirmąjį pusmetį, o galutinė dujų kaina, įvertinus infrastruktūros paslaugų kainas – vidutiniškai 12 proc. mažesnė. Dėl to „Lietuvos dujų tiekimo“ verslo klientai šių metų pirmąjį pusmetį sutaupė beveik 10 mln. eurų.

Nuo šių metų liepos 1 dienos gamtinių dujų tarifai gyventojams mažėjo vidutiniškai 11 proc. Kokią įtaką įsigyjamų dujų kainų pokyčiai turės „Lietuvos dujų tiekimo“ privatiems klientams – gyventojams taikomoms kainoms 2017 metais, anot M. Mikalajūno, paaiškės kiek vėliau.

„Skirtingai nuo kainodaros verslo klientams, kainos gyventojams nustatomos pusmečiams. Šiuo metu analizuojame faktines ir prognozuojamas dujų kainas tarptautinėse rinkose, laukiame kol bus patvirtintos kitų metų infrastruktūros dedamosios. 2017 metų pirmojo pusmečio kainodara gyventojams bus nustatoma ir derinama su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija lapkričio mėnesį“, – sakė M. Mikalajūnas.