Naujienos

GET Baltic organizuotame aukcione parduotas visas SGD terminalo būtinojo kiekio likutis

[:lt]Rugpjūčio 10 d. paskelbti Baltijos šalių gamtinių dujų biržos GET Baltic organizuoto išdujinto SGD terminalo būtinojo kiekio likučio pardavimo aukciono rezultatai – realizuotas visas išdujintų SGD aukcionui pasiūlytas gamtinių dujų kiekis – 110 GWh.

Būtinasis SGD terminalo kiekis yra nustatytas teisės aktais ir importuojamas tam, kad būtų palaikoma efektyvi minimali SGD terminalo veikla, siekiant užtikrinti energetinį saugumą ir sudaryti galimybę komerciniams tiekėjams importuoti  SGD iš pasaulinės rinkos.

 

SGD tiekimo ir prekybos bendrovės LITGAS, priklausančios „Lietuvos energijos“ įmonių grupei ir vykdančios paskirtojo tiekimo veiklą, sukauptas būtinojo SGD terminalo kiekio likutis sudomino visų trijų Baltijos šalių didmeninės gamtinių dujų rinkos dalyvius ir buvo parduotas vienam iš jų už - 22,62 Eur/MWh kainą, kuri yra aukštesnė nei nustatyta pradinė minimali pardavimo kaina - 22,52 Eur/MWh. Aukciono laimėtojui, pasirašius sutartį su paskirtuoju tiekėju, įsigytos gamtinės dujos bus patiektos rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais pagal iš anksto suderintą tiekimo grafiką.

 

Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio viešas aukcionas Baltijos šalyse, padėjęs užtikrinti išdujintų SGD terminalo būtinojo kiekio likučio efektyvų realizavimą bei sudaręs lygiavertes sąlygas visiems dujų rinkos dalyviams Baltijos šalyse.

 

„Džiaugiamės sėkmingai įvykdytu pirmuoju išdujintų SGD aukcionu ir jo rezultatais. Sėkmingai bendradarbiaujant su kainų komisija ir paskirtuoju tiekėju, pavyko suorganizuoti aukcioną per minimalų teisės aktuose nustatytą terminą. Malonu, kad kurdami pažangius technologinius sprendimus ir alternatyvius gamtinių dujų prekybos būdus, galime prisidėti prie skaidrios ir efektyviai veikiančios didmeninės gamtinių dujų rinkos Baltijos šalyse kūrimo.“ - sakė GET Baltic verslo plėtros direktorius Gintaras Buzkys.

 

„Esame patenkinti aukciono rezultatais – pavyko skaidriai ir efektyviai realizuoti SGD terminalo būtinojo kiekio likutį geriausiomis sąlygomis.“ - sakė LITGAS generalinis direktorius Tadas Adomaitis.

 

Aukcione parduotos dujos yra dalis liepos mėnesį į SGD terminalą atgabento krovinio (apie 40 tūkst. kub. m. SGD arba apie 270 GWh). Likusioji šio krovinio dalis bus patiekta energijos gamintojams, tiekiama pagal gamtinių dujų subalansavimo sutartį arba dedama į Inčiukalnio gamtinių dujų saugyklą.

 

Rinkos dalyviai su aukciono rezultatais gali susipažinti čia.

 

Šaltinis: „GET Baltic“[:]