Naujienos

Dujinis šildymas populiarėja

Vieno iš pigiausių ir patogiausių šildymo būdų – dujinio šildymo populiarumas nuosekliai auga. Remiantis „Lietuvos dujų tiekimo“, priklausančio „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, duomenimis, dujas būstui šildyti 2016 metų pirmąjį pusmetį užsisakė beveik 1700 naujų privačių klientų.

Per metus „Lietuvos dujų tiekimo“ privačių klientų, naudojančių dujas šildymui, gretos išaugo 4,7 proc., o nuo 2014 metų pradžios – daugiau nei 10 proc.

Dujų kaina būstą šildantiems klientams nuo 2014 metų pradžios iki šių metų birželio pabaigos mažėjo 22 procentais, o įvertinus šio, antrojo pusmečio kainas, iš viso kainos nukrito 33 procentais.

Šių metų pirmąjį pusmetį „Lietuvos dujų tiekimo“ privatūs klientai suvartojo apie 17 proc. daugiau dujų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Įtakos tam turėjo klientų skaičiaus augimas ir šaltesnė nei pernai metų pradžia.

„Atpigus dujoms, jos tapo vienu iš patraukliausių ir patogiausių būdų namams šildyti ir tai pastebime iš augančio klientų skaičiaus, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas. – Be to, šiuolaikiniuose, aukštus energetinio efektyvumo reikalavimus atitinkančiuose namuose šilumos sąnaudos yra smarkiai mažesnės. Todėl žmonės vertina mažas dujinio šildymo įrengimo išlaidas ir jo patogumą, ko negali pasiūlyti kietojo kuro katilai.“