Naujienos

Baigtas įgyvendinti didžiausias SGD tiekimo sausuma sandoris

Didžiausias iki šiol suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo sausuma sandoris įgyvendintas sėkmingai. Nuo gruodžio vidurio iki vasario 27 dienos „Lietuvos energijos“ įmonių grupės gamtinių dujų prekybos bendrovės LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ pirkėjams patiekė apie 4000 kubinių metrų SGD.

Tai atitinka maždaug 2,3 mln. kub. metrų išdujintoje formoje arba apie 27 GWh skaičiuojant energetine išraiška. Tiek gamtinių dujų šildymui ir karštam vandeniui paruošti per metus suvartoja maždaug 1700 būstų.

Jas iš „Klaipėdos naftos“ valdomos SGD paskirstymo stoties į Druskininkus, Lenkiją ir Estiją išvežė beveik 100 specialių autodujovežių.

„Sėkmingai įgyvendintas tokios apimties sandoris mums yra didelis pasiekimas, nes tai yra nauja mūsų grupei tiekimo veikla, kurioje itin svarbu suderinti logistikos grandinę. Tai LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ sugebėjo įgyvendinti, patiekdamos pirkėjams SGD už konkurencingiausias kainas“, – teigė „Lietuvos energijos“ gamybos ir paslaugų direktorius, LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimo“ valdybų pirmininkas Dominykas Tučkus.

Anot jo, šiame sandoryje LITGAS ir „Lietuvos dujų tiekimas“ pateisino savo, kaip tiekimo partnerių rolės reikalingumą regione: akumuliuodamos keleto mažesniųjų pirkėjų poreikius, bendrovės galėjo pasiūlyti SGD kur kas palankesnėmis kainomis ir sąlygomis, negu šie pirkėjai galėtų gauti SGD pirkdami atskirai.

„Žvelgiant plačiau, mes vos per trejus metus sugebėjome išbandyti ir komercinėje veikloje panaudoti beveik visas Klaipėdos SGD terminalo galimybes. Kitose šalyse tai užtrunka gerokai ilgiau“, – pridūrė D. Tučkus.

Pernai „Lietuvos dujų tiekimas“ ir LITGAS kartu įgyvendino ir 6 mažos apimties SGD perkrovos iš „Independence“ saugyklos į nedidelius laivus-dujovežius sandorius.