Naujienos

Aukcione - būtinojo SGD kiekio likutis

[:lt]Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir prekybos bendrovė LITGAS, vykdanti paskirtojo tiekimo veiklą, liepos mėnesį skelbs SGD terminalo būtinojo kiekio likučio aukcioną, kurio metu planuojamas parduoti 110 GWh gamtinių dujų kiekis.

 

„Aukcionas padės užtikrinti skaidrų ir efektyvų pardavimą bei geriausią kainą. Jame galės dalyvauti visi dujų rinkos dalyviai“, - teigė LITGAS generalinis direktorius Tadas Adomaitis.

 

Aukcionas yra teisės aktuose numatytas kaip pagrindinis dujų, kurių nesuvartoja energijos gamintojai, pardavimo būdas. Jį organizuos gamtinių dujų biržos operatorė bendrovė „GET Baltic“. Aukciono sąlygos ir kainodara pateiktos derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

 

Gamtinės dujos bus parduodamos vidaus rinkoje išdujintu pavidalu ir pirkėjams galės būti patiektos 2018 m. rugpjūčio - rugsėjo mėn.
Pasak T. Adomaičio, būtinojo dujų kiekio likutis susidarė dėl dviejų priežasčių: mažesnio nei privalomas išdujinti kiekis energijos gamintojų dujų vartojimo ir mažesnių nei planuota terminalo technologinių sąnaudų.

 

Tai bus dalis liepos mėnesį į SGD terminalą atgabenamo krovinio (apie 40 tūkst. kub. m. SGD arba apie 270 GWh). Likusioji šio krovinio dalis bus patiekta energijos gamintojams, tiekiama pagal gamtinių dujų subalansavimo sutartį ar dedama į Inčiukalnio gamtinių dujų saugyklą.

 

Minimalus metinis būtinasis SGD kiekis, kurį paskirtasis tiekėjas pagal teisės aktus privalo importuoti ir išdujinti per Klaipėdos SGD terminalą, kad būtų užtikrinta minimali ir ekonomiška jo veikla, sudaro apie 560 tūkst. kubinių metrų SGD arba apie 325 mln. kubinių metrų dujiniame pavidale.[:]