Naujienos

Atpigus dujoms gyventojai jų sunaudoja daugiau

Lietuvos gyventojai pirmąjį 2015 m. pusmetį sunaudojo daugiau gamtinių dujų nei praėjusių metų pradžioje. Dujų vartojimas augo nepaisant šiltesnės šių metų žiemos. „Lietuvos dujų tiekimas“ gyventojams 2015 m. pirmąją pusmetį pardavė 84,3 mln. kub. m. dujų – 2,5 proc. daugiau nei atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu.

„Atpigus dujoms gyventojai jų pradėjo naudoti daugiau. Žmonės būsto šildymui jau rečiau renkasi alternatyvų kurą, nes šildytis dujomis yra paprasčiau ir komfortiškiau“, - sako „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

„Lietuvos dujų tiekimas“ gamtinių dujų tarifus gyventojams vidutiniškai penktadaliu sumažino prieš metus. Europos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, gamtinių dujų kaina Lietuvos gyventojams 2014 m. mažėjo labiausiai visoje Europos Sąjungoje. Lietuvos namų ūkių mokama kaina 2014 m. antrajame pusmetyje buvo 30 proc. mažesnė nei Europos Sąjungos vidurkis.

„Lietuvos dujų tiekimas“ dujas tiekia daugiau kaip 550 tūkst. namų ūkių. Kasmet prie dujų tinklo prijungiama maždaug po 3 tūkst. naujų vartotojų. Didžiausias klientų augimas pastebimas didmiesčiuose, kur statomi individualūs namai ir žmonės dujas renkasi būsto šildymui.

„Pastaruoju metu gyventojai perka arba statosi kokybišką ir energetiškai efektyvų būstą, įsigyja efektyvesnius dujų katilus, kurie yra net pigesni nei kieto kuro katilai. Žmonės atidžiau vertina ne tik reikalingas investicijas, bet ir eksploatavimo bei priežiūros paprastumą. Pagal paskutiniais metais pastatytų namų dujų suvartojimo duomenis matome, kad, efektyviai naudojant gamtines dujas, jos tampa vienu pigiausių ir patogiausių šildymo būdu“, - sakė M.Mikalajūnas.

Skaičiuojama, kad dujų įsivedimas į namą ir katilo įsigijimas vidutiniškai kainuoja apie 3-4 tūkst. eurų. Šiuolaikiško 150-200 kv. metrų ploto namo šildymas ir karšto vandens ruošimas deginant dujas per metus kainuoja apie 800 eurų.

Šių metų antrąjį pusmetį gamtinių dujų tarifai Lietuvos gyventojams nesikeitė. Dauguma „Lietuvos dujų tiekimo“ klientų, kurie dujas vartoja tik maisto ruošai, už vieną kubinį metrą gamtinių dujų nuo liepos ir toliau moka 0,66 euro. Šildantys savo būstą gamtinėmis dujomis už vieną kubinį metrą moka 0,42 euro. Suvartojantiems daugiau kaip 20 tūkst. kubinių metrų dujų per metus kubinio metro kaina yra 0,41 euro.

Nesikeitė ir pastovioji tarifo dalis. Turintys tik dujines virykles kas mėnesį moka po 0,56 euro. Tiems, kurie gamtinėmis dujomis šildosi savo būstą, pastovioji tarifo dalis sudaro 3,99 euro per mėnesį.