Naujienos

Atlikite energetinį auditą ir sužinokite, kur švaistoma energija

[:lt]Siekdami būti patikimu Jūsų partneriu ir socialiai atsakingu gamtinių dujų tiekėju, didelį dėmesį skiriame tvariam ir efektyviam energijos vartojimui. Raginame ir Jus savo įmonėje atlikti energetinį auditą ir įsivertinus energijos vartojimo apimtis prisidėti prie energijos išteklių taupymo bei energijos vartojimo savo ūkyje mažinimo.

 

Norime pabrėžti, kad tokią pareigą numato įsigaliojęs Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymas. Šis įstatymas taikomas didelėms įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 50 mln. eurų, turto vertė – 43 mln. eurų arba įmonėje dirba daugiau nei 250 darbuotojų.

 

Šiuo įstatymu siekiama įvertinti pastatų energijos sąnaudas, skirtas netechnologiniams procesams ir įrenginiams, energijos sąnaudas technologiniuose procesuose ir įrenginiuose bei energijos sąnaudas transporto priemonėse.

 

Vienas iš efektyviausių energijos stebėjimo ir taupymo variantų pramonės gamybos įmonėse - energijos resursų monitoringo sistemų diegimas. Monitoringo sistemos suteikia galimybę stebėti energijos resursų sąnaudas, analizuoti sukauptus stebėjimo duomenis ir priimti teisingus sprendimus dėl energijos taupymo priemonių įgyvendinimo.

 

Čia rasite priemonių sąrašą, kurias įdiegus optimizuotumėte suvartojamos energijos kiekį.

 

Norime pabrėžti, kad šis priemonių sąrašas nėra baigtinis ir praktikoje yra daugiau priemonių, kurios leidžia taupyti energijos netekimus. Taip pat norime priminti, kad sprendžiant šiuos klausimus Jums, kaip mūsų svarbiam klientui, mielai pagelbėtų  viena iš „Lietuvos energijos” grupei priklausančių įmonių – „Energijos sprendimų centras”, teikiantis energijos taupymo sprendimų finansavimo (angl. ESCO) paslaugas.

 

Mūsų kolegos iš „Energijos sprendimų centro“ Jums gali padėti identifikuoti didžiausius energijos praradimus ir pasiūlyti optimaliausius energijos taupymo sprendimus, kurie leistų dirbti efektyviau ir kartu mažintų patiriamas energijos sąnaudas. Daugiau informacijos apie ESCO galite rasti jų internetinėje svetainėje.

 

Daugiau informacijos apie galiojančius teisės aktų reikalavimus ir auditorių sąrašą, kuriems suteikta auditoriaus kvalifikacija energijos vartojimo auditui atlikti, rasite Energetikos agentūros svetainėje.[:]