Naujienos

Atidedamas „Lietuvos dujų tiekimo“ ir LITGAS sujungimas

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ atideda jai priklausančių gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovių „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT) ir LITGAS reorganizavimą, kurį įgyvendinus LITGAS turėjo būti prijungta prie LDT. Šį „Lietuvos energijos“ valdybos sprendimą patvirtino akcijas valdanti Finansų ministerija.

2016 metų sausio 1 dieną planuotas sujungimo užbaigimas atidedamas iki kol bus galutinai parengta ir suderinta suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą ir paskirtąjį tiekimą reguliuojanti teisinė ir reguliacinė bazė bei baigtos derybos dėl sutarties su „Statoil“ pakeitimų.

Po sujungimo LDT perimtų paskirtojo tiekėjo funkcijas ir pareigas, kurias šiuo metu vykdo LITGAS. Numatoma, kad bendrovės bus sujungtos 2016 metų viduryje.

LDT ir LITGAS sujungimas numatytas „Lietuvos energijos“ grupės veiklų išgryninimo programoje ir jis padėtų efektyviau teikti paslaugas, didinti jų pasirinkimą ir leistų veikti lanksčiau.

Dabartinis LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus nuo sausio 4 dienos pereis į „Lietuvos energiją“, kur taps valdybos nariu bei pradės vadovauti gamybos ir paslaugų tarnybai. LITGAS, iki jos prijungimo prie „Lietuvos dujų tiekimo“, laikinai vadovaus bendrovės plėtros departamento vadovas Vytautas Čekanavičius.