Atsiskaitymas

SVARBU: Nuo 2018 spalio 1 d. visos įmokos už visuomeninį elektros energijos tiekimą, t.y. gyventojų suvartotą elektros energiją, (nesvarbu, kokiu laikotarpiu ji buvo suvartota) bus mokamos UAB „Lietuvos energijos tiekimas“.

Už elektros energiją galite atsiskaityti:

·         Internetu

·         Elektronine sąskaita

·         Grynaisiais

 

Už elektrą, dujas ir kitas paslaugas atsiskaitykite paprasčiau, nenaudodami popierinės knygelės!

Atsiskaitymo knygelė nėra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tai – tik užrašų knygelė.

Atsisakydami jos, mes kartu saugosime gamtą, neeikvodami jos išteklių. Taip pat sutaupysime energijos, kuri reikalinga knygelėms pagaminti.

 


Atsiskaitymas internetu

Jei norite sutaupyti laiko ir pinigų, rekomenduojame atsiskaityti naudojantis savitarnos svetaine www.manogile.lt. Čia galėsite patogiai deklaruoti rodmenis bei sutaupyti, vienu mokėjimu atsiskaitydami ne tik už dujas, bet ir elektrą.

Manogile.lt taip pat matysite anksčiau deklaruotus rodmenis, mokėjimų istoriją. Be to, niekada nesuklysite įvesdami dujų ir elektros kainas – besikeičiant jos savitarnos svetainėje atnaujinamos automatiškai.

Deklaravę rodmenis, www.manogile.lt svetainėje patys pasirinksite priimtiniausią mokėjimo būdą – elektroninę bankininkystę arba mokėjimą pavedimu.

Norite dar patogiau? Atsisiųskite išmaniąją programėlę ir naudokitės www.manogile.lt savitarnos paslaugomis savo telefone.

Manogile.lt programėlė Google PlayManogile.lt programėlė iTunes

Savitarnos svetainėje galite pasirinkti už ką tiksliai norite mokėti – elektrą, dujas ar abi paslaugas vienu metu.

Atsiskaityti internetu galite ir naudodamiesi visų šalies bankų –  SEB, „Swedbank„, „Luminor“ (sujungtų bankų DNB ir „Nordea“ klientams), Šiaulių banko ir Medicinos banko, Paysera taip pat Lietuvos kredito unijų sistemos – e. bankininkystės paslaugomis. Prisijungę prie savo e. bankininkystės paskyros, mokėjimų ar operacijų skiltyje pasirinkite UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ įmokas.

Prisijungę prie savo e. bankininkystės paskyros (ar savo interneto banko) mokėjimų ar operacijų skiltyje pasirinkite įmokų ir mokesčių formą nurodydami lėšų gavėją - UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ arba įvesdami įmokos kodą – 103500.

Atsiskaityti internetu taip pat galite naudodamiesi e. sistema www.vienasaskaita.lt.

Atsiskaityti savitarnos svetainėje gali visi klientai: ir mokantys pagal gautas PVM sąskaitas faktūras, ir mokantys pagal tą mėnesį suvartotą elektros energiją, dujas. Jums visuomet bus taikomos tikslios elektros energijos ir dujų kainos – svetainėje informacija nuolatos atnaujinama. Kaip galite atsiskaityti www.manogile.lt daugiau informacijos galite rasti čia.

Interneto banke ir kitose elektroninėse sistemose galite atsiskaityti naudodami atsiskaitymo knygelės elektroninį atitikmenį.

Atsiskaitant interneto banko formoje „Įmokos ir mokesčiai“ lėšų gavėją nurodykite UAB „Lietuvos energijos tiekimas“. Sistemose rasite formų pavadinimus UŽ ELEKTRĄ UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ arba UŽ DUJAS UAB „Lietuvos energijos tiekimas“, atitinkamai už kokią paslaugą mokate. „Mokėtojo kodas“ yra UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ Jums suteiktas 8 skaitmenų kodas, kur pirmas skaitmuo yra Jūsų regiono numeris, o likę 7 skaitmenys – Jūsų atsiskaitymo knygelės numeris. Savo regiono numerį rasite čia. Sąskaitą už elektrą el. banke galite apmokėti įrašydami galutinę mokėtiną sumą (pastovi dedamoji + už suvartotą elektrą) eilutėje „Elektra“ (vienkain., dienin.).

Jeigu atsiskaitote deklaruodami rodmenis, pastovios dedamosios ir / arba elektros bendrosioms reikmėms sumą įrašykite eilutėje „Elektra bendrosioms namo reikmėms“.

 


Elektroninė sąskaita

E. sąskaita – tai elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris yra siunčiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) vietoj popierinės PVM sąskaitos faktūros.

Jei iki 2018 metų spalio 1 dienos buvote užsisakę e. sąskaitos paslaugą iš ESO, ji bus perkelta UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ - Jums nieko daryti nereikia. Atsisakyti jos galite bet kuriuo metu savo interneto banke arba paskambinę telefono numeriu 1802.

E. sąskaitą užsisakyti galite:

  1. Savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke;
  2. Klientų aptarnavimo centruose „Gilė“.

Su e. sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti ČIA

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuvai prisijungus prie bendrosios mokėjimų eurais erdvės (SEPA), iki šios datos Lietuvoje siūlyta tiesioginio debeto paslauga neatitinka SEPA reikalavimų, todėl nuo 2016 m. šalyje ji neteikiama. Ši paslauga pakeista į e. sąskaitos paslaugą.

Atkreipiame dėmesį, kad užsakius e. sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio 2 kalendorinės dienos, e. sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektros energiją interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Sąskaitų apmokėjimas

Elektroninė sąskaita yra nuo 2016 m. pradėtas taikyti atsiskaitymo būdas, kuris pakeitė anksčiau naudotą tiesioginio debeto paslaugą.

Sąskaitos yra siunčiamos ir matomos elektroninės bankininkystės sistemoje. Gautas e.sąskaitas galite pavesti bankui apmokėti automatiškai, nurašant lėšas nuo jūsų banko sąskaitos, todėl galėsite būti tikri, kad mokėjimas mus pasieks laiku.

Norint naudotis šiuo atsiskaitymo būdu, savo elektroninės bankininkystės sistemoje reikia pateikti prašymą gauti e.sąskaitas bei sutikimą automatiniam lėšų nurašymui.


Atsiskaitymas grynaisiais

Nuo šiol atsiskaityti už dujas ir elektrą grynaisiais pinigais dar paprasčiau! Visose įmokų surinkimo vietose Jums pakaks pateikti:

  • Kliento kodą (8 skaitmenys). Kliento kodą rasite sutartyje, paskutinio apmokėjimo kvite. Pasitikslinti galite prisijungę prie savitarnos svetainės www.manogile.lt arba klientų aptarnavimo telefonu 1802*;
  • Skaitiklio rodmenį IKI.
  • Pateikus šiuos duomenis, bus apskaičiuota mokėtina suma. Į ją bus įskaičiuota ir skola, permoka, jeigu jos bus, taip pat mėnesio mokestis. Visą su mokėjimu susijusią aktualią informaciją matysite išduotame kvite. Išduotas įmokos priėmimo kvitas yra Jūsų mokėjimą patvirtinantis dokumentas.

*1802 – apmokestinamas pagal ryšio operatorių taikomą tarifą.
8 611 21802 – minutės kaina yra tokia pati, kaip skambinant į Telia tinklą.

Aktualias kainas ir mėnesio mokestį galite pasitikrinti  savitarnos svetainėje www.manogile.lt  arba paskambinę telefonu 1802.

Atsiskaityti grynaisiais ar banko kortelėmis galite daugiau nei 900 vietų visoje Lietuvos teritorijoje:


Atsiskaitymas pagal vidurkį

Elektros energijos deklaravimo, apskaitos ir apmokėjimo sąlygos