APIE SUSIJUNGIMĄ

Valstybės kapitalo energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“, grynindama veiklas ir siekdama sukurti stiprią ir tvarią komercinę organizaciją, nuo spalio 1 dienos elektros energijos tiekimo gyventojams veiklą atskirs nuo jos valdomo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ir perduos kitai grupės įmonei – šiuo metu gamtines dujas gyventojams ir verslui tiekiančiai bendrovei „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT). Nuo spalio 1 dienos ši elektros ir dujų tiekimo gyventojams veiklas apimsianti bendrovė vadinsis „Lietuvos energijos tiekimu“.

Didžiausią pokyčio naudą pajus tie klientai, kurie šiuo metu perka elektrą iš ESO, o dujas – iš LDT. Įvykus šiam pokyčiui visais su elektros ar dujų tiekimu susijusiais klausimais jiems reikės bendrauti tik su viena įmone, todėl jiems energijos įsigijimas taps paprastesnis ir patogesnis, o atsiskaityti už energiją jie galės pamėgtose atsiskaitymo vietose.

Skaitykite daugiau:
Nuo spalio elektrą ir dujas gyventojai galės įsigyti patogiau – iš vieno tiekėjo
„Lietuvos dujų tiekimui“ suteikta visuomeninio tiekimo licencija
Likus mėnesiui iki „Lietuvos energijos tiekimo“ starto, pradedama informacinė kampanija

Užsisakykite

Klientų aptarnavimo centruose „Gilė“,
www.manogile.lt

Atsiskaitykite

Internetu:

www.manogile.lt, elektronine bankininkyste, kredito unijų sistemose bei kitose el. atsiskaitymo platformose.

Grynaisiais:

bankuose, parduotuvėse „Maxima“, Lietuvos pašte, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, Lietuvos kredito unijų grupėje.

Daugiau informacijos

tel.: 1802*, +370 611 21 802**

* Skambutis trumpuoju numeriu apmokestinamas pagal jūsų ryšio operatoriaus taikomą tarifą.
** Minutės kaina – kaip skambinant į „Telia Lietuva“ tinklą.

Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K.

Klientams nereikės niekuo rūpintis ar imtis kokių veiksmų. Pasikeis tik elektrą ir dujas tiekiančios bendrovės pavadinimas, o mokėjimo įmokų surinkimo vietose informacija atsinaujins automatiškai. Klientus ir toliau aptarnaus dujų ir elektros klientų aptarnavimo centras „Gilė“, klientai gaus tas pačias paslaugas, mokės už sunaudotą energiją per manogile.lt savitarnos sistemą.

Po 2018 metų spalio 1 dienos ESO nebevykdys elektros energijos tiekimo gyventojams veiklos, todėl energijos tiekimo paslaugą bus galima gauti tik iš tokią veiklą vykdančios tiekimo įmonės „Lietuvos energijos tiekimo“.

ESO ir toliau vykdys energijos skirstymo operatoriaus veiklą – rūpinsis elektros tinklais ir dujų vamzdynais, šalins gedimus, bus atsakingi už skaitiklius ir infrastruktūros plėtrą.

ESO toliau vykdys pagrindinę savo veiklą – skirstys elektrą ir dujas bei prižiūrės skirstomuosius tinklus, rūpinsis naujų vartotojų prijungimu ir tinklų gedimų šalinimu, vykdys garantinio tiekimo veiklą.

Sutarčių persirašyti nereikės, galios senos sutartys. Apie bet kokius pokyčius klientai taip pat bus informuojami asmeniškai.

Galioja visos Jūsų iki tol turėtos knygelės. Jei knygelė baigėsi, primename, kad atsiskaitant už elektrą ir (ar) dujas, popierinė knygelė nereikalinga.

Įmokų surinkimo vietose pakanka pateikti aštuonženklį kliento kodą ir rodmenis IKI. Jums bus paskaičiuota tiksli mokėtina suma, o kvite pateikti visi aktualūs duomenys: suma, taikomas tarifas bei apmokėti rodmenys.

Už paslaugas galite atsiskaityti ir neišeidami iš namų Jums patogiu metu: savitarnos svetainėje www.manogile.lt, užsisakę e. sąskaitos paslaugą ar kitose elektroninėse sistemose.

Šis veiklų išgryninimas yra vykdomas siekiant atskirti skirstomųjų tinklų operatoriui nebūdingą visuomeninio elektros energijos tiekimo veiklą. Taip pat šiais veiksmais nuosekliai įgyvendinamos Europos Sąjungos III energetikos paketo nuostatos.

Prielaidas veiklų atskyrimui sudarantys teisinio reguliavimo pokyčiai buvo patvirtinti 2018 m. birželio 30 d. Seimui pritarus Energetikos ministerijos parengtam Elektros energetikos įstatymo pakeitimui.

Konsoliduojant tiekimo veiklą, suvienijant turimą klientų aptarnavimo patirtį ir gebėjimą vykdyti reguliuojamą veiklą, bus gaunama sinergija, kuri leis taupyti kaštus, efektyviai veikti, siūlyti naujas paslaugas vartotojams.

Šiuo veiksmu taip pat siekiama išgryninti energijos skirstymo infrastruktūros operatoriaus veiklą: atskirti skirstymo ir tiekimo veiklas, sąnaudas bei atsakomybes.