ką reikia žinoti, renkantis šilumos siurblį?

Ką reikia žinoti, renkantis šilumos siurblį?

Šilumos siurbliai oras-vanduo – tai įrenginiai, kurie lauko oro šilumos energiją perduoda patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui per vandens šilumokaitį. Šilumos siurbliai oras-vanduo sudaryti iš šių pagrindinių elementų: kompresoriaus, kondensatoriaus (šilumokaičio), išsiplėtimo vožtuvo ir garintuvo, galiausiai, iš uždaroje sistemoje cirkuliuojančio šaldymo agento – freono. Oras-vanduo šildymas pagrįstas šilumos perkėlimu: kompresorius suslegia dujas, kurios dėl aukšto slėgio įkaista ir šilumokaityje atiduoda savo šilumą vandeniui. Kai dujos atiduoda savo energiją, t. y., šilumą, jos pradeda kondensuotis ir jų temperatūra ženkliai sumažėja, tačiau dujų slėgis dar yra pakankamai aukštas, todėl išsiplėtimo vožtuve yra sumažinamas jų slėgis ir dujos virsta skysčiu. Skysto freono lašeliai patenka į garintuvą, esantį lauke, kur veikiami aplinkos temperatūros vėl pradeda garuoti ir virsta dujomis iš kur keliauja į kompresorių ir taip nuolat vyksta pasikartojantis ciklas.

Kodėl verta rinktis oras-vanduo šilumos siurblį ?

Tai energijos ir pinigų taupymas. Jeigu jūs turite ar statote naują namą ir planuojate vandeninę šildymo sistemą (radiatoriai, šildomos grindys) ir karšto vandens paruošimą, rinkitės oras-vanduo tipo siurblį. Jūs gausite pilnavertę sistemą, kuri ištisus metus gali tarnauti kaip vienintelis šilumos šaltinis.

Šilumos siurblio oras-vanduo privalumai:

 1. paprasta integruoti į jau esamą, bet kurią kitą įprastinę šildymo sistemą bei karšto vandens ruošimo sistemą;
 2. vasaros metu oras-vanduo šilumos siurblys ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis.
 3. lengva pajungti prie radiatorinės ar grindinio šildymo sistemos;
 4. sumažėja išlaidos šildymui;
 5. tai ekologiška šildymo sistema neišskirianti CO2 į aplinką;
 6. katilinėje nebus dulkių, triukšmo ir pelenų;
 7. montuojant šilumos siurblį nereikalingi jokie žemės darbai, nereikia kamino bei kuro saugyklos;
 8. kompaktiškas išorinis bei vidinis blokas;
 9. šilumos siurblys oras-vanduo - tai nereikalaujantis priežiūros įrenginys, todėl galite palikti namus net ir ilgesniam laikui.
 10. automatinis paleidimas, sustabdymas ir atitirpinimas, kuriam nereikia specialaus dėmesio.
 11. veikimas bet kokiomis oro sąlygomis. Šilumos siurblys veikia esant aplinkos oro temperatūrai nuo -25°C iki +40°C, nepriklausomai nuo metų ar paros laiko bei oro sąlygų (apsiniaukę, lietus ar sniegas);
 12. nėra apsinuodijimo pavojaus (freonas - visiškai nekenksmingas);

Į ką atkreipti dėmesį renkantis šilumos siurblį oras-vanduo?

Renkantis šilumos siurblį aktualiausias kriterijus yra jo naudingumo koeficientas, vadinamas COP (angl. Coefficient Of Performance). COP – yra šildymo efektyvumo koficientas. Jei COP yra 4, tai reiškia, kad elektros sąnaudų ir šilumos santykis yra 1:4. Sunaudojus dalį elektros, likusi nauda, kurią sugeneruoja šilumos siurblys, yra gaunama iš aplinkos.

Šilumos siurblių oras-vanduo efektyvumas?

Jeigu jūsų siurblys yra 10kW galingumo, o COP prie -7 laipsnių lauko temperatūros yra 4,2 , reiškiasi, kad valandinės elektros sąnaudos atiduodant 10kW šilumos galios bus 10 / 4,2 = 2,38kW. Tai yra vienas iš svarbiausių rodiklių kuris parodo šilumos siurblio efektyvumą. Kuo aukštesnis COP prie žemesnės lauko temperatūros, tuo mažesni kaštai bus šaltomis žiemos dienomis.

Šilumos siurblio oras-vanduo galingumas ir patalpos dydis?

Kuo didesnė patalpa, tuo galingesnis šilumos siurblys. Kad siurblys veiktų efektyviai, būtina atsižvelgti į šildomos patalpos dydį, tūrį, šildomo buitinio vandens kiekį ir kitas sąlygas. Nepakankamai galingas siurblys turės kur kas didesnes apkrovas, todėl pasiekti reikiamą patalpos temperatūrą užtruks daugiau laiko ir tai pareikalaus didesnių elektros sąnaudų. Naudojantis žemiau pateikta lentele, galite apytiksliai paskaičiuoti, kokio galingumo siurblio Jums reikia.

Namo plotas Geros šiluminės varžos reikia apie 40 W/m2 Prastesnės šiluminės varžos reikia apie 60 W/m2
100 m2 4 kW 6.0 kW
125 m2 5 kW 7.5 kW
150 m2 6 kW 9.0 kW
175 m2 7 kW 10.5 kW
200 m2 8 kW 12.0 kW
225 m2 9 kW 13.5 kW
250 m2 10 kW 15.0 kW
275 m2 11 kW 16.5 kW
300 m2 12 kW 18.0 kW

*Nurodyti galingumai yra preliminarūs. Viskas priklauso nuo patalpų dydžio, išplanavimo bei izoliacijos.

Norint preliminariai žinoti kokios galios šilumos siurblys oras vanduo Jums reikalingas reikia namo plotą padauginti iš reikalingo šilumos kiekio: gerai apšiltintam namui ~40 W/m2 , prasčiau apšiltintam namui ~60 W/m2. Šilumos siurblio galingumas parenkamas tik atlikus tikslius šilumos nuostolių skaičiavimus, nes kiekvienas objektas yra individualus dėl jo patalpų išdėstymo, šiltinimo medžiagos sluoksnio, langų dydžio.

Kas nutinka jeigu šilumos siurblys oras-vanduo nepajėgia tiekti reikiamo šilumos kiekio?

Visi šiuolaikiški šilumos siurbliai turi įmontuotus elektrinius tenus, kurių šiluminė galia siekia iki 9kW. Tenai naudojami tik esant labai žemai lauko temperatūrai, kai kompresorius nebepajėgus pernešti šilumos.

Kuo skiriasi šilumos siurblių oras-oras ir oras-vanduo sistemos?

Oras-oras šilumos siurbliai perduoda šilumą ar šaltį tiesiogiai patalpų orui tarsi kondicionieriai. Inverter leidžia pasiekti greitą šildymą bei šaldymą sunaudojant minimaliai elektros energijos. Oras-vanduo šilumos siurbliai galutinį šilumos atidavimą atlieka į vandenį, tad patalpos šildomos per radiatorius ar grindinę šildymo sistemą. O štai oras-vanduo-oras šilumos siurblio sistema vėsina ir šildo patalpas tiesiogiai per orą ir kartu atiduoda šilumą radiatoriams ar grindinei šildymo sistemai bei ruošia karštą vandenį buitiniam vartojimui.

 

Užpildykite formą ir mūsų konsultantai su Jumis susisieks artimiausiu laiku.

Sutinku gauti informaciją apie naujus Bendrovės produktus/teikiamas paslaugas
Savo sutikimą galite bet kada atšaukti, kreipdamiesi telefonu 1802 (arba +370 611 21802*) arba parašykite mums žinutę bei mūsų klientų aptarnavimo centruose.Pateikdami savo asmens duomenis, Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis ir sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei sprendžiant Jūsų pateiktus klausimus.

Pateikdami savo duomenis Jūs taip pat patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už jūsų perteklinių duomenų pateikimą ir tvarkymą, jei tokius duomenis Bendrovei pateikėte per neapdairumą.