Gamtinės dujos – vienas patogiausių ir pigiausių šildymo būdų

Gamtinės dujos yra viena iš ekonomiškiausių, patogiausių ir populiariausių kuro rūšių, naudojamų namams šildyti. Tai komfortas namuose, galimybė patogiai šildyti būstą, greitai ir skaniai gaminti maistą, taupyti laiką ir pinigus, o laisvalaikį skirti šeimai ir savo pomėgiams.

Svarbiausia – kaina ir patogumas

Kaip parodė 2016 m. kovo mėn. bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta didmiesčių gyventojų apklausa, šildymo būdo pasirinkimui didžiausią įtaką daro kaina ir patogumas. Prioritetą šiems kriterijams teikė atitinkamai 42 proc. ir 39 proc. gyventojų.

Apklausos duomenimis, esant techninėms galimybėms, daugiau nei 50 proc. gyventojų iš tradicinių šildymo būdų pasirinktų dujas.

Būtent dujinis šildymas, įvertinus investicijas į šildymo sistemą, kuro kainas ir šildymo proceso sąnaudas, yra vienas pigiausių ir patogiausių šildymo būdų.

Tai parodė 2016 m. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kartu su Energetikų mokymo centru Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) užsakymu atliktas šildymo būdų palyginimas. Šio palyginimo metu buvo apskaičiuotos būsto šildymo išlaidos kartu su įrangai reikalingomis investicijomis 10 metų laikotarpiui.

Kaina

VGTU skaičiavimų duomenimis, per vidutinį šildymo sezoną apšildyti 150 kv. m ploto individualų namą pigiausia būtų malkomis – investicijos į įrangą ir išlaidos kurui per 10 metų siektų beveik 12 tūkst. eurų, t. y. metinės išlaidos sudarytų beveik 1200 eurų. Tačiau laiko užimtų malkų paruošimas, taip pat reikėtų skirti nemažą plotą šios kuro rūšies sandėliavimui.

Analogiško būsto šildymas dujomis, įvertinus investicijas, per 10 metus siektų 15 tūkst. eurų – per metus apie 1530 eurų. Šildytis granulėmis, nors patogiau nei malkomis, bet jos yra brangesnis ir investicijos didesnės. 10 metų išlaidos šiam būdui siektų vidutiniškai apie 19 tūkst. eurų arba 1900 eurų per metus.

Tuo tarpu geoterminio šildymo, kurio einamosios išlaidos elektrai yra vienos mažiausių, bet investicijos – vienos brangiausių, kaina siektų daugiau nei 21,5 tūkst. eurų per 10 metų (2100 eurų per metus).

bendros

Skaičiuojant metines išlaidas įvertinta:

  • vidutinis metinis 4 asmenų šeimos, gyvenančios 150 kv. m ploto, C energinę klasę atitinkančiame individualiame name šilumos poreikis palaikant 18 laipsnių ploto temperatūrą: šildymui – 16 tūkst. kWh, karštam vandeniui – 4 tūkst. kWh
  • būste naudojamas grindų ir radiatorių šildymas
  • to paties gamintojo pateiktos skirtingų katilų kainas
  • kuro kainos

Patogumas

Tuo tarpu vertinant patogumą bei laiką, skiriamą šildymo įrangos priežiūrai, komforto lygiu akivaizdžiai išskiria dujinis bei geoterminis šildymo būdai:

patogumas

Gamtinių dujų nereikia sandėliuoti, o katilas ir kiti įrenginiai užima nedaug vietos, todėl būsto erdves galima panaudoti prasmingiau. Įrengus automatinius reguliatorius, dujinis šildymas reguliuojamas būste nuolat palaikant pasirinktą temperatūrą – galima drąsiai išvykti atostogauti savaitei, mėnesiui ar keliems nesirūpinant dėl šildymo sistemos priežiūros.

Kaip užsisakyti dujas?

Jei norite įsivesti dujas

Prisijungti prie dujų skirstymo sistemos Jums padės bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl dujų įvedimo rekomenduojame kreiptis kuo anksčiau – kai kuriais atvejais šis procesas gali užtrukti. Detaliai apie prijungimo procesą galite sužinoti ESO svetainėje.

Patogiausia paraišką prisijungti prie dujų tinklo pateikti internetinėje savitarnos sistemoje manogile.lt.

Registrų centro tinklalapyje www.regia.lt/zemelapis galite pasitikrinti, ar šalia yra nutiestas dujotiekis ir kaip galima prisijungti prie skirstomojo dujų tinklo.

Išsamiau apie dujų įvedimo galimybes sužinokite susisiekę tiesiogiai – paskambinę tel. 1802 arba užpildę elektroninę formą.

SVARBU. Į ESO dėl prijungimo prie sistemos verta kreiptis net ir tuomet, jei prie dujų skirstymo tinklo planuojate jungtis tik ateityje: į Jūsų ketinimą bus atsižvelgta sudarant dujofikavimo planus.

Jei turite prieigą prie dujų

Prijungus savo būstą prie dujotiekio, Jums dar reikia užsisakyti dujų tiekimą.  Sutartį su „Lietuvos dujų tiekimu“ galite sudaryti bet kuriame paslaugų centre „Gilė“. Šiuose klientų aptarnavimo centruose išspręsite visus su elektra ir dujomis susijusius klausimus.

Daugelį „Lietuvos dujų tiekimo“ paslaugų galite užsisakyti ir iš savo namų ar biuro – susisiekę telefonu 1802, el. paštu info@ldtiekimas.lt arba užsiregistravę savitarnos svetainėje www.manogile.lt.

Susisiekę su mumis, sužinosite visą rūpimą informaciją apie dujų tiekimo paslaugas, mokėjimus, suvartojamus energijos kiekius, taip pat užsisakysite atsiskaitymo knygelę, kurią Jums nemokamai atsiųsime paštu.

Informaciją apie sunaudotus dujų kiekius ir mokėjimus taip pat rasite mūsų savitarnos sistemoje www.manogile.lt.

Gamtinės dujos – tai komfortas Jūsų namams, galimybė patogiai šildyti savo būstą, greitai ir skaniai gaminti maistą išleidžiant mažiau pinigų.

Dokumentai, kurie gali būti Jums aktualūs:

Norintiems tapti mūsų klientais – gamtinių dujų pirkimo-pardavimo ir paslaugų teikimo sutarties su gyventojais bendrosios sąlygos ir specialiosios sąlygos; Parduodantiems ar perkantiems būstą – apskaitos prietaisų rodmenų suderinimo aktas.


Turite klausimų ir norite pasitarti?

Užpildykite šią formą ir mes su Jumis susisieksime


Švari aplinka

  • Gamtinės dujos yra švariausias iškastinis kuras. Palyginti su kitomis kuro rūšimis, degdamos gamtinės dujos išskiria į aplinką itin mažai teršalų bei kietųjų dalelių, neskleidžia nemalonaus kvapo ir nesukelia smogo
  • Naudodami dujas, saugosite savo ir artimųjų sveikatą, neteršite aplinkos
  • Gamtinės dujos išskiria mažiausiai kietųjų dalelių
  • Gamtinės dujos išskiria mažiausią anglies dioksido kiekį
  • Gamtinės dujos beveik neišskiria sieros dioksido
CO2 (anglies dioksidas, kg/Gj) tarsa_c02
Kietosios dalelės (kg/Gj) tarsa_kiet_dal
SO2 (sieros dioksidas, kg/Gj) tarsa_s02