Gamtinių dujų tiekimo sprendimai

Savo Klientams siūlome kompleksinį paslaugų paketą, apimantį dujų perdavimo ir skirstymo paslaugas bei išskirtinai lanksčias tiekimo sąlygas. Gamtinių dujų tiekimą užtikriname iki Jūsų dujų objekto (skaitiklio), todėl Jūs:

 • išvengsite atskirų sutarčių su dujų skirstymo ir perdavimo operatoriais administravimo;
 • turėsite lanksčias tiekimo ir balansavimo sąlygas;
 • taupysite nenumatytų dujų vartojimo pikų kompensavimo sąnaudas, nes turime patrauklias perdavimo paslaugų sąlygas;
 • patogiai internetu galėsite deklaruoti suvartotą dujų kiekį – duomenis pakanka pateikti tik vieną kartą per mėnesį, o įdiegus nuotolinio duomenų surinkimo ir valdymo sistemą (telemetriją), procesas vyksta automatiškai;
 • išvengsite papildomų pareigų dėl akcizo (įvestas nuo 2016 m. pradžios) surinkimo – tuo pasirūpinsime mes;
 • sutaupysite laiko apskaitai, nes už visas su dujų tiekimu susijusias paslaugas gausite tik vieną sąskaitą.

Gamtinių dujų infrastruktūros paslaugos yra šios:

Gamtinių dujų perdavimas

Gamtinių dujų skirstymas

Dujų transportavimą perdavimo sistema atlieka ir yra atsakingas perdavimo sistemos operatorius – AB „Amber Grid“ (www.ambergrid.lt). Dujų transportavimą skirstymo sistema atlieka ir yra atsakingas skirstymo sistemos operatorius – AB „Energijos skirstymo operatorius“ (www.eso.lt). Skirstymo sistemos operatorius taip pat yra atsakingas už dujų įvedimą, dujų skirstymo sistemos eksploatavimą, priežiūrą, valdymą ir plėtojimą, dujų tiekimo skirstymo sistema saugumo bei patikimumo užtikrinimą.
Perdavimo sistemą sudaro:

 • magistralinių dujotiekių vamzdynai;
 • dujų kompresorių stotys;
 • dujų apskaitos ir skirstymo stotys;
 • dujotiekių apsaugos nuo korozijos įrenginiai;
 • duomenų perdavimo ir ryšio sistemos.

Perdavimo paslaugos yra šios:

 • perdavimo pajėgumai: ilgalaikiai ir trumpalaikiai;
 • perduotas kiekis;
 • vartojimo pajėgumai (perdavimas).
 • gamtinių dujų tiekimo saugumo papildoma dedamoji prie perdavimo kainos (SGD terminalo papildoma dedamoji). Tai sudėtinė perdavimo paslaugų dalis, kuri priklauso AB „Amber Grid“ ir AB „Klaipėdos nafta“, ir yra skaičiuojama pagal užsakytus / nustatytus vartojimo pajėgumus.
Skirstymo paslauga yra:

 • Paskirstytas kiekis. Infrastruktūros paslaugų kainas taikome pagal perdavimo sistemos operatoriaus ir skirstymo sistemos operatoriaus nustatytus ir viešai skelbiamus įkainius.

 

Prieš pasirašant Gamtinių dujų pirkimo-pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį reikia apsispręsti dėl planuojamo suvartoti gamtinių dujų kiekio bei nusistatyti ilgalaikius perdavimo pajėgumus ir vartojimo pajėgumus.

Fiksuota kainos sprendimai

Fiksuota kaina

Lengva planuoti

Šis sprendimas patrauklus tiems, kurie nori planuoti išlaidas ir žinoti, kiek turės mokėti už gamtines dujas sutarties galiojimo laikotarpiu. Mokestis skaičiuojamas pagal sutartyje nurodytą fiksuotą įkainį ir nepriklauso nuo rinkos kainos svyravimų.

Fiksuota kaina

Mokestis skaičiuojamas pagal sutartyje nurodytą fiksuotą įkainį ir nepriklauso nuo rinkos kainos svyravimų.

Gaukite pasiūlymą

 

Lanksčios kainos sprendimai

Lanksti kaina

Visada rinkos kaina

Šis sprendimas patrauklus tiems, kurie tikisi gauti geriausią galimą gamtinių kainą pagal esamą situaciją Europos dujų rinkoje.

Kintanti kaina

Gamtinių dujų kainą sudaro: kintanti kainos dalis, kurią lemia dujų kaina Vokietijos Gaspool biržoje, ir nedidelis fiksuotas mokestis – tiekėjo marža, į kurią taip pat įskaičiuoti tiekėjo įsigijimo kaštai, dalis perdavimo pajėgumų ir kt.

Gaukite pasiūlymą

 

Individualūs kainodaros sprendimai

Individuali kainodara

Kainos lankstumas

Pasirašius sutartį su lanksčiu kainos sprendimu, bet kada metų eigoje galite užfiksuoti dujų kainą konkrečiam dujų kiekiui konkrečiu terminu. Fiksuojamas dujų kiekis yra nuo 5000 MWh.

Kombinuota kaina

Fiksuota kaina taikoma tik konkrečiam dujų kiekiui konkretų laikotarpiui. Jei dujų kiekį viršijate, kaina pradedama taikyti pagal kintančios kainos formulę. Užfiksuotas dujų kiekis turi būti pilnai suvartojamas.

Gaukite pasiūlymą

Nenutrūkstamo gamtinių dujų tiekimo sprendimai

Saugumas

Papildoma paslauga Klientams, siekiantiems užtikrintumo ir garantijų, kad jų veikla nepatirtų staigių nuostolių. Užtikriname nenutrūkstamą gamtinių dujų tiekimą kaupdami dujų atsargas – rezervą požeminėje dujų saugykloje Inčiukalnyje, Latvijoje. Įvykus ekstremaliai situacijai šalyje ir sutrikus gamtinių dujų tiekimui į Lietuvą, būtų užtikrinamas nepertraukiamas dujų tiekimas dar bent 30-iai dienų.

Gaukite pasiūlymą