Efektyvus elektros energijos vartojimas verslui

Siekdami būti patikimu Jūsų partneriu ir socialiai atsakingu energijos tiekėju, didelį dėmesį skiriame tvariam ir efektyviam energijos vartojimui. Raginame ir Jus prisidėti prie energijos išteklių vartojimo mažinimo ir pateikiame keletą paprastų, tačiau veiksmingų patarimų:

Sukurkite energijos taupymo tradicijas savo įmonėje, įtraukite darbuotojus į taupymo procesus. Bendro naudojimo patalpose pasikabinkite informacinius plakatus su taupymo patarimais. Skatinkite darbuotojus išjungti šviesą nenaudojamose patalpose, kaip įmanoma labiau išnaudokite natūralią šviesą administracinėse ir gamybinėse patalpose ir pan.

Taip užtikrinsite ne tik didesnį energijos sutaupymą, bet ir darbuotojai jausis bendruomenės, siekiančios bendro tikslo, dalimi.

Atlikite energetinio efektyvumo auditą savo įmonėje ir sužinokite, kokiuose procesuose prarandate daugiausiai energijos ir pinigų. Tada galėsite sudaryti ilgalaikį priemonių sąrašą.

 

Investuokite į taupesnį ir ilgaamžiškesnį LED apšvietimą ir tokiu būdu sutaupykite net iki 70 proc. energijos.
Įsigydami naujus ar pasenusius elektrinius prietaisus pakeisdami prietaisais, kurių energijos vartojimo efektyvumo klasė aukštesnė, galite elektros energiją vartoti žymiai efektyviau ir ekonomiškiau.
Įsigykite programuojamą termostatą, kuris esamuoju metu išanalizavęs patalpų temperatūrą padės sumažinti išlaidas kondicionavimui.
Administracinėse patalpose temperatūrą sumažinkite 1 laipsniu žiemą ir padidinkite1 laipsniu vasarą. Tokiu būdu sutaupysite apie 10 proc. suvartojamos energijos.
Kiek įmanoma labiau išnaudokite natūralią dienos šviesą ir sumažinkite dirbtinos šviesos srautus tiek gamybinėse, tiek ir administravimo patalpose.
Rekuperacinė vėdinimo sistema taupo šilumą, užtikrina gryno oro cirkuliaciją ir, žinoma, taupo kurą, kuris naudojamas, norint užtikrinti atitinkamą temperatūrą patalpose.
Pakeiskite senus langus ir duris, taip sutaupysite apie 17 proc. energijos, kuri prarandama per nesandarius langus ir duris.
Pakeiskite seną dujinį katilą į kondensacinį. Tai vienas efektyviausių energijos taupymo būdų, kuris padės sutaupyti apie 12 proc. energijos.