Kaip įsivesti dujas?

Įsivesti dujas – prisijungti prie dujų sistemos Jums padės skirstomąjį tinklą valdanti bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl dujų įvedimo rekomenduojame kreiptis kuo anksčiau – kai kuriais atvejais šis procesas gali užtrukti.

Norint įsivesti dujas, Jums reikės pateikti prašymą, kitus reikalingus dokumentus ir informuoti ESO apie sprendimą dėl pasiūlytų prisijungimo sąlygų. Vėliau reikės pasirašyti prijungimo sutartį, sumokėti įmoką. Įsirengę dujų sistemą galėsite pasirašyti reikiamus aktus ir, galiausiai, užsisakyti dujų paleidimą. Daugiau informacijos apie dujų įvedimo procesą rasite čia.

Prieš teikiant prašymą įvesti dujas galite sužinoti, kaip toli nuo Jūsų nutiestas dujotiekis. Tai galite padaryti Registrų centro žemėlapyje. Žemėlapyje pamatysite, kokiu atstumu juo Jūsų būsto yra išplėtotas ESO dujų tinklas. Galėsite sužinoti, ar teritorija, kurioje yra sklypas, dujofikuota, preliminariai išmatuoti atstumą nuo dujotiekio iki sklypo ir įvertinti, kiek gali kainuoti prisijungti prie dujotiekio.

Kai ESO prijungs Jūsų būstą prie dujotiekio, pasirašykite dujų tiekimo sutartį su mumis.

Į ESO verta kreiptis net ir tuomet, jei prie dujų tinklų planuojate jungtis tik ateityje: į Jūsų ketinimą bus atsižvelgta sudarant dujofikavimo planus.