Dujų kainos

Dujų kainą privatiems klientams sudaro dvi dalys:

  • Mėnesio mokestis, priklausantis nuo faktinio dujų suvartojimo per kalendorinius metus
  • Suvartoto vieno kubinio metro dujų kaina

Mėnesio mokestis taikomas, nes dujų infrastruktūros operatoriai privalo prižiūrėti dujų tinklus, palaikyti pastovų slėgį vamzdynuose, atlikti įrenginių techninę priežiūrą, užtikrindami, kad dujos saugiai pasiektų namus kaskart, kai jums jų prireikia.

Kokio dydžio yra abi kainos dalys, nustatoma pagal per kalendorinius metus faktiškai suvartojamą dujų kiekį. Kiekvienai klientų grupei, įvertinus realias eksploatacines sąnaudas, nustatomos atitinkamos kainos.

Dujų kainos privatiems klientams yra derinamos su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija ir peržiūrimos kas pusmetį bei keičiamos priklausomai nuo pasikeitusių sąnaudų, faktinių ir prognozuojamų dujų kainų.

Gamtinių dujų kainos privatiems klientams nuo 2018 m. liepos 1 d. iki gruodžio 31 d.

Klientų grupė Gamtinių dujų suvartojimas per kalendorinius metus Mėnesio mokestis, Eur su PVM Dujų kaina, Eur/m³ su PVM
I iki 500 m³ 0,56 0,59
II nuo 501 m³ iki 20 000 m³ 3,99 0,39
III daugiau kaip 20 000 m³ 3,99 0,38

Sužinokite, kaip sutaupyti -   SPAUSKITE ČIA  

2019 m. I pusmečio kainos

2018 m. II pusmečio dujų kainų skrajutė

Verta žinoti:

  • Jei dujas naudojate tik maistui gaminti, Jūs greičiausiai pateksite į pirmąją klientų grupę (dujų suvartojimas – iki 500 m³). Priklausomai nuo gyventojų įpročių, maistui gaminti vienai šeimai paprastai pakanka 20-120 m³ gamtinių dujų per metus.
  • Jei dujas naudojate ne tik maistui gaminti, bet ir būstui šildyti bei karštam vandeniui ruošti, Jūs greičiausiai atsidursite antrojoje klientų grupėje (dujų suvartojimas – nuo 501 m³ iki 20 000 m³). Priklausomai nuo lauko temperatūros, individualių gyventojų įpročių, būsto sandarumo, 150 kv. metrų name per metus vidutiniškai suvartojama 1800-2500 m³ gamtinių dujų.
  • Į trečiąją grupę patenka klientai, suvartojantys daugiau nei 20 000 m³ gamtinių dujų per metus. Tai itin reti ir išskirtiniai atvejai.