D.U.K

Elektra verslui

D.U.K

Kaip apskaičiuojama elektros energijos kaina pasirinkusiems lanksčią kainodarą?

Elektros energijos kainos apskaičiavimas priklauso nuo Vartotojo objekte įdiegtos elektros energijos apskaitos tipo.

Suma, kurią Vartotojas kiekvieną mėnesį mokės už suvartotą elektros energiją jam priklausančiame objekte su įdiegta automatizuota apskaita, apskaičiuojama tokiu būdu:

  1. Kiekvienos ataskaitinio mėnesio valandos suvartojimas (kWh) yra dauginamas iš tą valandą susiformavusios elektros energijos kainos Nord Pool elektros biržos Lietuvos kainų zonoje (EUR/kWh).

  2. Prie gautos už elektros energiją mokėtinos sumos yra pridedama Tiekėjo nustatyta tiekimo marža, kuri apskaičiuojama padauginant maržos dydį (EUR/kWh) iš suminio elektros energijos suvartojimo (kWh).

  3. Prie šių apskaičiuotų mokėtinų sumų papildomai pridedami valstybės nustatyti mokesčiai – akcizas ir PVM.

Suma, kurią Vartotojas kiekvieną mėnesį mokės už suvartotą elektros energiją jam priklausančiame objekte su įdiegta neautomatizuota apskaita, apskaičiuojama tokiu būdu:

  1. Kiekvienos ataskaitinio mėnesio valandos likutinio grafiko koeficientas dauginamas iš suminio elektros energijos mėnesinio suvartojimo (kWh).
  2. Tokiu būdu apskaičiuotas kiekvienos ataskaitinio mėnesio valandos suvartojimas (kWh) yra dauginamas iš tą valandą susiformavusios elektros energijos kainos Nord Pool elektros biržos Lietuvos kainų zonoje (EUR/kWh).
  3. Prie gautos už elektros energiją mokėtinos sumos yra pridedama Tiekėjo nustatyta tiekimo marža, kuri apskaičiuojama padauginant maržos dydį (EUR/kWh) iš suminio elektros energijos suvartojimo (kWh).
  4. Prie šių apskaičiuotų mokėtinų sumų papildomai pridedami valstybės nustatyti mokesčiai – akcizas ir PVM.

Likutinis grafikas – visų elektros energiją vartojančių objektų Lietuvoje, kuriuose yra įdiegta neautomatizuota apskaita, suminis elektros energijos vartojimo grafikas. Energijos tiekimas UAB kiekvieno ataskaitinio mėnesio likutinį grafiką gauna iš skirstomojo tinklo operatoriaus AB ESO.

Likutinių valandinių grafikų apskaičiavimo formulė:

EE – elektros energija

 

Kokią informaciją klientas turėtų pateikti tiekėjui?

Siekdami Jums pateikti Jūsų elektros energijos vartojimo specifiką geriausiai atitinkantį pasiūlymą, prašytume atsiųsti savo įmonės metinį suvartotą elektros energijos kiekį pagal laiko intervalus (maksimalų, vidutinį, šventinį, minimalios apkrovos, dieninį, naktinį, vienkainį).

Jei tokių duomenų neturite, prašome atsiųsti ESO sąskaitą, kurioje būtų matoma informacija apie Jūsų įmonės suvartotus elektros energijos kiekius, arba duomenis  galite pateikti čia: GAUKITE MŪSŲ PASIŪLYMĄ

Gavę Jūsų duomenis, pateiksime konkurencingą pasiūlymą.

Ar buitiniai vartotojai taip pat gali rinktis nepriklausomą tiekėją?

Fiziniai asmenys elektros energiją iš nepriklausomo elektros energijos tiekėjo gali pirkti jau nuo 2013 m. sausio 1 d.

Nuo ko priklauso elektros energijos tiekimo kaina?

Galutinės elektros energijos tiekimo kainos priklauso nuo Jūsų įmonės elektros energijos vartojimo grafiko, kreditingumo bei sutartyje nustatytų sąlygų (atsiskaitymo terminų, prievolių įvykdymo užtikrinimo priemonių, delspinigių dydžio ir pan.).

Kur ir kaip reikia deklaruoti suvartotus elektros energijos duomenis po sutarties su nepriklausomu tiekėju sudarymo?

Duomenys ir toliau deklaruojami energijos skirstymo operatoriui AB ESO. Pagal kliento pateiktus rodmenis AB ESO perduoda suvartojimo duomenis kliento pasirinktam nepriklausomam tiekėjui.

Kada ir kokiu būdu bus pateikta sąskaita už suvartotą elektros energiją?

PVM sąskaita-faktūra už ataskaitinį laikotarpį pateikiama ne vėliau kaip iki kito mėnesio 10 kalendorinės dienos (jei sutartyje nenurodyta kitaip).

Sąskaitos pateikiamos sutartyje nurodytu būdu.

Ar galima atsiskaityti naudojantis automatinio elektroninės sąskaitos apmokėjimo paslauga?

Taip. Elektroninė sąskaita (e. sąskaita) – galimybė gauti sąskaitas tiesiai į internetinės bankininkystės paskyrą. Naudodamiesi šia paslauga taip pat galite pasirinkti ir automatinį sąskaitos apmokėjimą. Tai sumanus ir paprastas būdas tvarkyti Jūsų sąskaitas už elektrą, kuris taupo Jūsų laiką.  Norėdami atsiskaityti pagal e. sąskaitas prisijunkite prie savo interneto banko ir pasirinkite šį mokėjimo būdą. Pasirinkus šį apmokėjimo būdą sąskaitas matysite savo interneto banke bei savitarnos svetainėje.

Kokia yra papildomų objektų prijungimo prie sutarties / išėmimo iš sutarties procedūra?

Klientas apie planuojamus pakeitimus privalo iš anksto informuoti tiekėją raštu pagal sutartyje nurodytus terminus. Pranešimas turi būti siunčiamas per savitarnos svetainę, arba klientų aptarnavimo skyriui el. paštu verslas@letiekimas.lt arba per savitarnos sistemą.


Prijungti naują objektą prie sutarties galima ir per AB ESO savitarnos portalą pasirinktiems objektams priskiriant Energijos tiekimas UAB kaip tiekėją.

Standartinės sutarties sąlygos